DONATEZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

19 THURSDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
04.10.17
Bieg dla niesłyszącej Michelle Stępniarek
W niedzielę, 15 października, odbędzie się trzeci Bieg o Uśmiech Dziecka. Charytatywna impreza, organizowana pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku przez Fundację Uśmiech Dziecka oraz organizację Polska Running Team, będzie miała miejsce w Forest Park na Queensie. więcej»


06-26-2017

Jakub Synowiec - czerwiec 2017

Jakub Synowiec - czerwiec 2017
Jakub Synowiec 12 letni chłopiec urodził się z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca - HLHS - niedorozwojem lewej komory (oznacza to, że żyje tylko z jedną komorą serca).


Przeszedł dwie operacje - pierwszą gdy miał tydzień, drugą w wieku siedmiu miesięcy. Niestety w kilka dni po drugiej operacji doszło u Kuby do zatrzymania akcji serca i na skutek tego niedotlenienia mózgu. Od tego czasu cierpi na porażenie czterokończynowe: nie chodzi, sam nie siedzi, nie przewraca się na boki, nie bawi się rączkami ponadto nie mówi, ma padaczkę, głęboki niedosłuch obustronny.

Od trzech lat karmiony jest specjalna rurką prosto do żoładka (PEGiem), a od roku oddycha poprzez rurkę.

Kuba jest dzieckiem leżącym i całkowicie uzależnionym od drugiej osoby. Dzięki intensywnej rehabilitacji i terapiom wspomagającym stan ruchowy się nie pogarsza, a Kuba jest radosnym i pogodnym dzieckiem.

Childrens Smile Foundation przekazała w czerwcu 2017 donację w wysokości $1,000 na opłacenie  dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego.NASI SPONSORZY

POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
PERECMAN
UNIA
MASPETH FEDERAL
LOWELL
AMTA
MARKOWA
BELVEDERE
SYRENA
KURIER
pełny HTML | wersja mobilna