smile 1

Na 5K i 1K >>>

DONATEZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

18 WEDNESDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
04.10.17
Bieg dla niesłyszącej Michelle Stępniarek
W niedzielę, 15 października, odbędzie się trzeci Bieg o Uśmiech Dziecka. Charytatywna impreza, organizowana pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku przez Fundację Uśmiech Dziecka oraz organizację Polska Running Team, będzie miała miejsce w Forest Park na Queensie. więcej»


10-04-2017

Bieg dla niesłyszącej Michelle Stępniarek

Bieg dla niesłyszącej Michelle Stępniarek
W niedzielę, 15 października, odbędzie się trzeci Bieg o Uśmiech Dziecka. Charytatywna impreza, organizowana pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku przez Fundację Uśmiech Dziecka oraz organizację Polska Running Team, będzie miała miejsce w Forest Park na Queensie.


Bieg, który już na stałe wpisał się w kalendarz cyklicznych imprez polonijnych, ma rodzinny charakter i mogą w nim wziąć udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Stopień trudności, czyli dystans, jaki będą mieć do pokonania jego uczestnicy, jest zróżnicowany w zależności od wieku.

"Dla dzieci bieg podzielony jest na dwie kategorie wiekowe, od 4 do 7 i od 8 do 12 lat. Maluchy będą biegnąć na 400 metrów, a starsza grupa na 1 km. Z kolei młodzież powyżej 13. roku życia oraz osoby dorosłe będą miały do pokonania dystans wynoszący 5 kilometrów" – wyjaśnia Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza Fundacji Uśmiech Dziecka.

4-letnia Michelle Stępniarek od urodzenia nie słyszy na lewe ucho, które dodatkowo ma zdeformowane. Foto: ARCHIWUM CHILDREN’S SMILE FOUNDATION

Bieg rozpocznie się o godz. 10 w Forest Park przy Woodhaven Blvd. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w imprezie muszą jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca, najlepiej na kilka dni przed jej rozpoczęciem. "Niestety nie będzie możliwości dopisania się do listy uczestników biegu w parku, w dniu jego trwania" – podkreśla Joanna Mrzyk. Można ją zrobić przez stronę internetową fundacji Uśmiech Dziecka www.childrenssmilefoundation.org lub podczas wizyty w jej biurze mieszczącym się na Maspeth przy 60-43 Maspeth Avenue, a także korzystając z telefonu (718) 894-6443 lub wysyłając e-mail na adres: info@childrenssmilefoundation.org. Koszt uczestnictwa w imprezie dla młodzieży i dorosłych wynosi 40 dolarów, natomiast dzieci do lat 13 są zwolnione z jakichkolwiek opłat. W cenę wliczone są koszulka, kawa i ciasto. Koszulki dla dzieci biorących bezpłatny udział w biegu sponsoruje po raz kolejny Polska Szkoła Dokształcająca im. św. Jana Pawła II z Maspeth.

Impreza ma charakter charytatywny, a jej dochód zostanie przeznaczony na pomoc w opłaceniu leczenia i rekonstrukcji ucha 4-letniej Michelle Stępniarek z Connecticut. Dziewczynka od urodzenia nie słyszy na lewe ucho, które ma również zdeformowane.

"Operacja kosztuje ponad 50 tysięcy dol. i niestety nie jest pokrywana przez ubezpieczenie. W dodatku rodzice Michelle są w trudnej sytuacji materialnej, jej tata miał wypadek i nie może pracować, a poza tym urodziło im się drugie dziecko i mama musi się nim opiekować" – wyjaśnia szefowa Fundacji Uśmiech Dziecka. Joanna Mrzyk dodaje, że organizacja, którą kieruje, w dużym stopniu pomaga potrzebującym i chorym dzieciom z Polski, ale fundusze z biegu zawsze przeznacza na pomoc dla maluchów ze Stanów Zjednoczonych.

Fundacja Uśmiech Dziecka – Children’s Smile Foundation – działa od 18 lat i pomaga dzieciom pokrzywdzonym przez los zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wspiera przede wszystkim dzieci wymagające natychmiastowej pomocy medycznej, na którą ich rodziny nie mają własnych funduszy ani ubezpieczenia czy też możliwości otrzymania pomocy rządowej.NASI SPONSORZY

POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
PERECMAN
UNIA
MASPETH FEDERAL
LOWELL
AMTA
MARKOWA
BELVEDERE
SYRENA
KURIER
pełny HTML | wersja mobilna