events

SPRAWDŹ NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Z NASZĄ FUNDACJĄ >

pomoc

ZOBACZ CO ZROBILIŚMY
NASZA POMOC >

DONATE
19 SATURDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
12.12.18
Spotkanie z Mikołajem
Spotykanie z Mikołajem organizowane przez Children’s Smile Foundation to odbyło sie w sobotę 8 grudnia w audytorium szkolnym przy parafii Św. Macieja w Ridgewood. więcej»

10-01-2017

Martyna Plich - październik 2017

Martyna Plich - październik 2017
Martynka Plich urodziła się 24 lutego 2007 r, choruje na mózgowe porażenie dziecięce, spastyczne, czterokończynowe. Wymaga całodobowej opieki oraz intensywnej systematycznej rehabilitacji.


Dziewczynka nie siedzi samodzielnie, nie mówi i nie chodzi. Potrzebuje pomocy w zakresie samoobsługi, doskonale komunikuje się za pomocą wzroku, ma dobry kontakt z rodzeństwem a także rówieśnikami. Ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe jakiekolwiek poruszanie jest dla niej trudne, porusza się na wózku inwalidzkim, ma chodzik-nf Walker. Dziewczynka szybko rośnie i poprzedni wózek jest już za mały. Martysia ma nauczanie indywidualne na terenie szkoły, wszystko rozumie, bardzo dobrze się uczy. Rodzinie zależy aby mogła jeździć do szkoły w nowym wózku, byłoby jej o wiele wygodniej. Wózek kosztuje 8700 złotych, Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansuje tylko 3,000 złotych brakuje nam 5,700 zł.

Rodzice Martyny mają 3 dzieci, mieszkają na wsi i utrzymują się z pracy w gospodarstwie rolnym. Pobierją zasiłki rodzinne na dzieci oraz świadczenie pielęgnacyjne na córkę Martynę. Starszy syn Mateusz ma 13 lat, młodszy –Mikołaj ma 9 lat. Ze względu na niski dochód rodziców nie stać na zakupienie nowego wózka dla córki.

Martynka jest dzieckiem , które wymaga nie tylko rehabilitacji ale i specjalnego sprzętu, który ułatwia jej codzienne funkcjonowanie. Martynka ma 10 lat i bardzo ważna jest rehabilitacja a także kontakt z otoczeniem, ludźmi aby jak najlepiej ją usprawnić , aby choć częściowo była samodzielna w przyszłości.NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER
pełny HTML | wersja mobilna