mikolajki

SANTA CLAUS AT CFS
PHOTO GALLERY >

pomoc

SEE WHAT'VE DONE
OUR HELP >

wydarzenia

UPCOMING EVENTS AT CSF
CHECK THEM NOW >

DONATE22 FRIDAY UPCOMING
EVENTS
16.06.18
Art Auction, June 2018 - Photo Gallery
"Art Auction” - the annual auction of paintings - took place on Saturday, 16 June 2018 at 5:00pm at the Polish Consulate General in New York. More»

06-03-2017

POMÓŻMY JULII SZPONAR

POMÓŻMY JULII SZPONAR
Children's Smile Foundation przekazała donacje $1,000 dla Julii Szponar i utworzyła specjalne konto na pomoc w opłaceniu bardzo kosztownej i skomplikowanej operacji serca przez Prof. Hanley’a w klinice w Stanford w Kalifornii.


Historia choroby 13-letniej Julii jest na stronie fundacji www.siepomaga.pl/sercejulii
Brakuje jeszcze 114 tys. dolarów. Dołącz do nas i pomóż Julce wyleczyć serce.
Donacje można wpłacać na konto #1320537 w Polish & Slavic Federal Credit Union (PSFCU) z dopiskiem "dla Julii" 
www.psfcu.com
@PolishSlavicFederalCreditUnion

Czeki dla Julki można przysyłać na adres fundacji 60-43 Maspeth Ave, Maspeth, NY 11378.

Children’s Smile Foundation jest organizacją non-for-profit 501(c)(3). Każdą donację można odliczyć od podatku. Dziekujemy za przekazanie donacji! Julia urodziła się w 2003 roku w Warszawie, z bardzo skomplikowaną wadą serca i płuc, która w Polsce była nieoperacyjna. Jej serce nie miało połączenia z płucami, nie było wykształcone w środku. Organizm był nieustannie niedotleniony, a ciało zimne i sine. Julia bardzo się męczyła. Jedynie marzyła o zabawach z rówieśnikami. Mama dziewczynki kontaktowała się w sprawie leczenia córki z najlepszymi specjalistami w kraju i w Europie, którzy twierdzili, że nie są w stanie pomóc. Nie poddała się jednak i odnalazła Profesora Franka Hanley’a ze Szpitala w Stanford w USA, będącego jedynym specjalistą, który dał nadzieję dziewczynce i jej rodzinie. Operacja odbyła się w październiku 2006 roku, trwała 12 godzin i zakończyła powodzeniem. Przywrócono Julii krążenie, połączono płuca z sercem i całkowicie skorygowano wadę serca. Dziewczynka była bardzo dzielna, przetrwała wszelkie trudności i cały ból. Z niesamowitą energią nadrabiała stracone lata dzieciństwa. Niestety zgodnie z przewidywaniami Prof. Hanley’a, po 10 latach od operacji nastąpiła konieczność reoperacji. Jedyną szansą jest dla niej powrót do Stanów Zjednoczonych. Profesor Hanley po raz kolejny jest w stanie pomóc.

Julia ma pasję i talent muzyczny, uwielbia pływać, jeździć na łyżwach, rolkach i deskorolce, lecz nie ma na to siły… Dla Julii czas się zatrzymał. Potrzebuje ona pilnej operacji serca, a ta kosztuje 3 miliony złotych tj ponad 700 tys $ US. Z jednej strony kwota, którą trudno nawet sobie wyobrazić, a z drugiej bardzo chora i śmiertelnie wystraszona 13-latka, która chce tylko żyć, jak inne dziewczynki w jej wieku.

Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, z serdeczną prośbą o pomoc, w jak najszybszym zgromadzeniu niezbędnej kwoty.OUR SPONSORS

ADA CONTRATING
AMN
POLISH PAGES
UNIA
VISION
PERECMAN
MASPETH FEDERAL
LOWELL
AMTA
MARKOWA
BELVEDERE
SYRENA
KURIER
pełny HTML | wersja mobilna