slider small

DONATE
21 WEDNESDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
25.06.20
Konkurs plastyczny dla dzieci
Dzień Dziecka w tym roku miał inny przebieg niż w minionych latach. Ze względu na zaistniałą sytuację Fundacja Uśmiech Dziecka zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Dziękujemy strażakom za ratowanie życia w czasie epidemii korona wirusa”. więcej»

06-10-2017

"WIECZÓR ZE SZTUKĄ" W KONSULACIE RP, NOWY JORK

"WIECZÓR ZE SZTUKĄ" W KONSULACIE RP, NOWY JORK
W sobotę 10 czerwca 2017 o godz 17:00 w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbył się "Wieczór ze Sztuką", doroczna aukcje obrazów znanych artystów polonijnych oraz prace z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia.


“Wieczór ze Sztuką”, doroczna aukcja obrazów organizowana przez Children’s Smile Foundation, odbyła się 10 czerwca 2017 roku w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz  nowojorskiej Polonii. Nic więc dziwnego, że na wystawę obrazów, połączoną z aukcją, przybyło wielu gości, oraz artyści, których prace można było podziwiać min: Jerzy Chojnowski, Bogdan Kujawski, Ewa Zeller, Magdalena Zawadzka, Jacek Szymula, Maria Nowak, Nina Kedzierska oraz Krzysztof Kościkiewicz.

Gości powitał Konsul Generalny Maciej Golubiewski, który przybył wraz z małżonką.

„Wieczór ze Sztuką” miał jak zwykle wyjątkową oprawę muzyczną. W galerii usłyszeć można było młodych pianistów z Kobo Music Studio: Zosię Kułaga, Antoniego Żarkowskiego oraz Marcina Żarkowskiego.  W sali lustrzanej, w części oficjalnej, utwory muzyki klasycznej wykonał wybitny młody pianista z Kobo Music Studio Nicholas Kaponyas.

Zobacz album:

Aukcję poprowadził prezes fundacji Mariusz Śniarowski wraz z dyrektor fundacji Joanna Gwoźdz. W tym roku wystawiono na sprzedaż 52 prace, a wśród nich książkę „Baśnie o miłości” Rafała Olbińskiego.

Pani Joanna Gwózdz, dyrektor CSF,  otrzymala donację obrazów, ponad 20 prac z Akademii Sztuk Pieknych  z Wrocławia oraz z Lublina. Są to obrazy namalowane przez profesorów uczelni.

Największym powodzeniem cieszyły się obrazy Zbigniewa Sokołowskiego i Bogdana Kujawskiego, którzy od lat wspieraja fundację. Łączna kwota uzyskana z tegorocznej aukcji, to $5,626.

Jak co roku, zaprezentowano także prace wykonane przez dzieci z domów dziecka i ośrodków społecznych w Polsce. W tym roku poraz pierwszy dzieci z nowojorskich szkół polonijnych również wzięły udział w tym wydarzeniu i przekazały namalowane przez siebie piękne obrazki.

Fundacja Uśmiech Dziecka pragnie gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli tegoroczny „Wieczór ze Sztuką”  - Konsulatowi Generalnemu RP w Nowym Jorku, artystom, którzy przekazali na aukcję swoje prace, darczyńcom, który ofiarowali obrazy ze swych prywatnych zbiorów, występującym muzykom, wolontariuszom, oraz wszystkim, którzy wspierają finansowo fundację w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom.

 NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER