slider small

DONATE
19 SATURDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
25.06.20
Konkurs plastyczny dla dzieci
Dzień Dziecka w tym roku miał inny przebieg niż w minionych latach. Ze względu na zaistniałą sytuację Fundacja Uśmiech Dziecka zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Dziękujemy strażakom za ratowanie życia w czasie epidemii korona wirusa”. więcej»

12-15-2017

Akcja "Świąteczny Uśmiech Dziecka"

Akcja "Świąteczny Uśmiech Dziecka"
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w dorocznej akcji charytatywnej Świąteczny Uśmiech Dziecka. Celem organizowanej wspólnie z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka akcji jest zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom w Stanach Zjednoczonych oraz dla trzech wybranych hospicjów dla dzieci w Polsce.


Fundacja Usmiechu Dziecka otworzyła Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej cztery oddzielne konta, na które prosimy kierować wpłaty:

  • Fundacja Uśmiechu Dziecka (konto PSFCU nr. 1337946) – wszystkie środki zostaną przeznaczone na koszty leczenia dzieci z rodzin polonijnych w Stanach Zjednoczonych;
  • Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach (konto PSFCU nr. 1337958) – to pierwszy na Śląsku zespół opieki paliatywnej przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Placówka rekomendowana przez Pierwszą Damę RP, Agatę Kornhauser-Dudę; 
  • Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (konto PSFCU nr. 1337952) - jedyne w Polsce południowo-wschodniej domowe i stacjonarne hospicjum dla dzieci;
  • Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci (konto nr. 1337961) – zespół domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w Warszawie i okolicach.

Aby dokonać wpłaty, prosimy wypełnić kupon dostępny w oddziałach PSFCU lub na stronie www.NaszaUnia.com i dostarczyć go do kasy w jednej z placówek PSFCU. Wpłaty mogą też być dokonane jako transfery pomiędzy kontami przy użyciu Bankowości Internetowej lub aplikacji Bankowości Mobilnej PSFCU. Akcja rozpoczęła się w piątek po Święcie Dziękczynienia i potrwa do końca roku.

To już czwarta edycja wspólnej akcji Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej wraz z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka. – Stało się już tradycją, że w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia Członkowie Naszej Unii oraz praconicy zbierają pieniądze na chore dzieci w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Przez trzy lata udało się zebrać już prawie 400 tysięcy dolarów – powiedział dyrketor wykonwaczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Jak do tej pory wsparcie w ramach akcji Świąteczny Uśmiech Dziecka otrzymały: hospicjum dziecięce w Rzeszowie, hospicjum „Pomóż im” w Białymstoku, hospicjum dla dzieci „Alma Spei” w Krakowie, hospicjum „Gajusz” w Łodzi, hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz hospicjum im. błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Co ważne: PSFCU nie pobiera żadnych opłat w związku ze zbiórką, tak że 100 proc. zebranych środków trafi na wskazane konta.NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER