slider small

DONATE
21 WEDNESDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
25.06.20
Konkurs plastyczny dla dzieci
Dzień Dziecka w tym roku miał inny przebieg niż w minionych latach. Ze względu na zaistniałą sytuację Fundacja Uśmiech Dziecka zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Dziękujemy strażakom za ratowanie życia w czasie epidemii korona wirusa”. więcej»

12-02-2017

Mikołajki z Fundacją (zdjęcia)

Mikołajki z Fundacją (zdjęcia)
2 grudnia 2017 Children’s Smile Foundation zorganizowała doroczną zabawę Mikołajkową przy parafii Św. Macieja w Ridgewood, z której dochód zostanie przekazany na zasilenie funduszu im. księdza Prałata Piotra Żendziana.


Fundusz powstał 2 lata temu po śmierci księdza w podziękowaniu za Jego ofiarność i działalność charytatywną. Ksiądz Prałat od 2005 roku był kapelanem Fundacji Uśmiech Dziecka.

Całe swoje życie poświęcił Kościołowi, był człowiekiem bez reszty oddanym służbie Bogu zawsze chętnym do wsparcia i pomocy innym. Jego śmierć to ogromna strata dla nas wszystkich, którzy poznali Go jako człowieka o oddanym sercu.

Co roku w okresie przedświątecznym docieramy do polskich rodzin z Nowego Jorku, które potrzebują wsparcia w tym szczególnym czasie.

Na zgromadzonych gości czekało wiele różnych atrakcji: konkursy taneczne, arts & crafts, malowanie twarzy przez artystkę Ewę Marię Węglarz oraz Dagmarę Węglarz, Chris Baxter "Magic show", loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, a także przepiękny występ dziecięcego zespołu Gaudete z Maspeth, prowadzonego przez Ewę Gindorowicz. Zespół śpiewał kolędy oraz piosenki świąteczne. Nie zabrakło poczęstunku, w tym gorącego obiadu przygotowanego przez European Deli z Middle Village. Oprawę muzyczną zapewnił zespół The Masters, przy którego muzyce bawiły się dzieci oraz dorośli.

Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, które wręczył im Święty Mikołaj, paczki były przygotowane przez fundację oraz Lowell Foods.

Wśród specjalnych gości był konsul Mateusz Gmura z rodziną oraz konsul Sabina Klimek z mężem córeczką.

W czasie loterii zebrano kwotę $ 1775, którą fundacja wraz z całym dochodem z zabawy przeznaczy na pomoc świateczną rodzinom z Nowego Jorku, które znalazły się w trudnej sytaucji materialnej.

Zabawa odbyła się dzięki wsparciu wielu sponsorów, wśród nich byli m.in.: Lowell Foods, PSFCU, Syrena Bakery, Piekło Bakery, Bridge Capital Enterprises, Ridgewood Saving Bank, The Heller Law Firm, Joanna Gwóźdz, Esq, Migiel Funeral Home, Little Einstein Day Care.

W organizacji imprezy pomagali wolontariusze: Julia i Antek Izak, Piotr i Tomek Draus, Natalia Kurowski, Claudia Bis, Michael Mrzyk, Tymoteusz Pacześniak, Urszula Pałecka, Sylvia Boguniecki, Lia Papafloratos, Marzena Boguniecka, Ewa Węglarz, Dagmara Węglarz, Urszula Starmach, Małgorzata Mrzyk, Dorota Sawicki, Patric Starmach, Martin i Matthew Czarnecki, Alicja Gwóźdz, Dominik Mikucki, Dorota Izak, Gosia Draus, Andrzej Zera i Tomasz Bar. Dziękujemy!NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER