slider small

DONATE
22 MONDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
07.03.19
Artystyczny wieczór z okazji dnia kobiet przy sztalugach
7 marca dzień przed świętem kobiet "Childrens Smile Foundation" zorganizowało spotkanie dla Pań przy sztalugach pt. Girls Paint Night with Smile - artystyczny wieczór na pomoc 10-letniemu Kacperkowi z NJ z autyzmem. więcej»

05-18-2018

Wizyta Macieja Moga z Chorzowa w Nowym Jorku

Wizyta Macieja Moga z Chorzowa w Nowym Jorku
15 letni Chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, nieuleczalną chorobę genetyczną polegającą na postępującym i nieodwracalnym zaniku mięśni.


Po śmierci brata oraz swojego przyjaciela, którzy również chorowali na tę chorobę, Maciek stracił wiarę że jego marzenie o wizycie w NY się spełni.

W kwietniu Maciej poruszający się już tylko na wózku inwalidzkim wraz z rodzicami oraz opiekunką z Fundacji Dziecięce Marzenia, panią Pauliną Cieluch spędził tydzień w Nowym Jorku. Childrens Smile Foundation dołożyła swoąa cegiełkę finalizując marzenia ciężko chorego chłopca.

Przedstawiciele fundacji CSF: Joanna Mrzyk, Beata Jakubowska, Joanna Mróz-Rakowicz, Waldemar Rakowicz oraz Małgorzata Czajkowska spędzili z Maćkiem niezapomniane chwile. Dzięki ludziom dobrej woli Maciek zwiedził miasto swoich marzeń. Zobaczył min: Time Square, Wall Street, giełdę nowojorską, byka na Broadway Street, wjechał na 102 piętro Freedom Tower, wieczorem w blasku neonów pokonał Most Brookliński, a także przybył na Greenpoint gdzie dzięki uprzejmości PSFCU zwiedził największy oddział naszej polonijnej instytucji finansowej. Wywołaliśmy radosny, szczery uśmiech na twarzy Maćka i mamy nadzieję, że pozostanie z nim na zawsze.

PEŁNA RELACJA >>>

Czasami tak niewiele potrzeba by pomóc drugiemu człowiekowi. Fundacja CSF od lat pomaga dzieciom. Przyłącz się do nas i weź udział w naszych nadchodzących imprezach lub wpłać na konto w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej donację na dzieci w potrzebie - konto czekowe 1091496.NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER
pełny HTML | wersja mobilna