slider small

DONATE
22 FRIDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
22.12.20
Happy Holidays & New Year 2021
May the Christmas Season be filled with hope and happiness. We wish you healthy, peaceful holidays and Happy New Year 2021 “This Christmas, I will give my heart to someone special - Children in need" więcej»

02-09-2020

Balu Walentynkowy 2020 Fundacji

Balu Walentynkowy 2020 Fundacji
W minioną sobotę, 8 lutego, 2020, w restauracji Chateau Briand na Long Island odbył się tradycyjny Bal Walentynkowy zorganizowany przez Fundację Uśmiech Dziecka. Bal od lat jest organizowany przez Fundację, ale tegoroczny był wyjątkowy ze względu na świętowanie 20 rocznicy działalności Fundacji.


W tym roku gościem honorowym był Artur Dołęga, który stworzył i prowadzi firmę Vision Financial Planning and Asset Management, LLC, znajdująca się na Wall Street. Społecznie pełni funkcję przewodniczącego komisji nadzorczej PSFUK. Artur Dolega należał do zarządu Fundacji, a w okresie od Marca 2013 do Lutego 2015 pełnił funkcję prezesa. Mimo, że nie zasiada już w radzie dyrektorów jest w stałym kontakcie z zarządem i kontynuuje wspieranie Fundacji w jej misji pomagania dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Wielkie podziękowania dla Artura!

Za oprawę muzyczną na tegorocznym balu odpowiedzialny był DJ Janusz. Wieczór swoim występem uświetniły dzieci z grupy "Wianek" podbijając serca gości. Grupa prowadzona jest przez Wojciecha Wojciechowskiego, któremu dziękujemy za skoordynowanie występu.

W czasie balu odbyła się licytacja naszyjnika podarowanego przez pierwszą damę Rzeczpospolitej Polskiej Agatę Kornhauser-Duda, wylicytowanego za $4,000, obrazu “Panna Dworska” autorstwa Bartosza Frączka, wylicytowanego za $2,500, rękawic Tomasza Adamka, wylicytowanych za $1,500 i obrazu autorstwa Bogdana Kujawskiego "Dziewczyna z sercem", który osiągnął cenę $2,000.

Wśród gości balu m.in. była pani Vice-Konsul Emilia Gmiter, która zabrała głos gratulując Arturowi Dołędze oraz fundacji 20-lecia życząc kolejnych lat owocnej pracy. Głos zabrał również przewodniczacy rady dyrektorow PSFUK Krzysztof Matyszczyk, który złożył życzenia i wręczyl bukiet kwiatow gościowi honorowemu.

Goście wzięli udział w loteri fantowej, w której - dzięki sponsorom - do wygrania były: zegarek, iPod i słuchawki firmy Apple, oraz 2 brązoletki i wisiorek firmy Tiffany & Co. Z loterii zebrano $4,442. Suma ta w całości zostanie przekazana na pomoc Austinowi Z.

Chłopiec ma 9 lat i został zdiagnozowany na bardzo rzadką chorobę: Acute Flaccid Myelitis ( AFM). Choroba spowodowała niedowład mięśni i paraliż kończyn co w dużym stopniu ogranicza, a wręcz uniemożliwia mobilność Austina. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę, ale pomocna jest bardzo intensywna, a zarazem bardzo kosztowna terapia: Occupational Therapy, Physcial Therapy i Aquatic Therapy. Austin pomimo choroby jest bardzo dobrym uczniem. Wypadł wspaniale na testach stanowych (powyżej swojej grupy wiekowej) i spełnił kryteria dla zdolnych i utalentowanych dzieci. Wierzymy, że Austinowi uda się zwalczyć tę groźną chorobę, a Fundacja będzie miała w tym mały udział.

Fundacja w ciągu swej 20-letniej działalności pomogła wielu dzieciom, domom dziecka i hospicjom. Nasza pomoc jest możliwa dzięki wsparciu ze strony naszych sponsorów i darczyńców. Wszystkim osobom, organizacjom, przedstawicielom firm, którzy wzięli udział w naszym Balu Walentynkowym 2020 oraz sponsorom składamy serdeczne podziękowania. Dzięki Wam Fundacja Uśmiech Dziecka odniosła kolejny sukces i będzie mogła udzielać pomocy dzieciom, ktore na nią czekają.NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER