slider small

DONATE
28 SATURDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
13.05.22
Akcja charytatywna Children's Smile Foundation. Dzień Matki przy sztalugach
W artystyczny sposób, z pędzlem i farbami, oraz lampką wina uczczono amerykański Dzień Matki. W charytatywnej akcji zorganizowanej przez Children's Smile Foundation w audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie wzięło udział ponad 30 osób. Dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie na dzieci walczące z siatkówczakiem. więcej»

01-10-2022

Dziękujemy za "Świąteczny Uśmiech Dziecka"

Dziękujemy za "Świąteczny Uśmiech Dziecka"
Rada Dyrektorów i Zarząd Children's Smile Foundation serdecznie dziękuje Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz jej Członkom za donacje zebrane w ramach ósmej edycji akcji "Świąteczny Uśmiech Dziecka".


Fundusze, które przekazano naszej Fundacji, zostaną w pełni wykorzystane na pomoc polonijnym dzieciom w Stanach Zjednoczonych.

Po raz kolejny Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) zebrali rekordową kwotę podczas charytatywnej akcji "Świąteczny Uśmiech Dziecka". W ramach jej ósmej edycji zebrano prawie 175 tys. dolarów, które trafią do wybranych hospicjów w Polsce oraz na specjalne subkonto Children's Smile Foundation, z którego finansowana jest pomoc dla potrzebujących, polonijnych dzieci mieszkających na terenie Stanów Zjednoczonych. Na ten cel Członkowie PSFCU przekazali 26 015 dolarów. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na trzy hospicja w Polsce. Tym razem są to:

  • Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne - Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej – zebrano 66 633 dolary;
  • Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach – zebrano 42 962 dolary;
  • Hospicjum Opatrzności Bożej - Księża Orioniści w Wołominie – zebrano 40 888 dolarów;

Ponieważ Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobiera żadnych opłat, wszyscy beneficjenci akcji charytatywnej otrzymają całość zebranych środków.

- Po raz kolejny okazało się, że Członkowie Naszej Unii mają dobroczynność we krwi. W okresie świątecznym pomiędzy Świętem Dziękczynienia a końcem 2021 r. okazali niesamowitą hojność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym dzieciom, ale ponadto pobili rekord dotychczasowych zbiórek, wpłacając prawie 175 tys. dolarów. Dziękuję za wszystkie, nawet najdrobniejsze wpłaty. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali – wiemy że specjalne zbiórki organizowały polonijne szkoły, parafie a nawet osoby prywatne. Jak co roku Polonia pokazuje, że zawsze wspiera tych, którzy którzy potrzebują naszej pomocy - powiedział prezes i dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski. 

Akcję "Świąteczny Uśmiech Dziecka" Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizuje wspólnie z Children's Smile Foundation od 2014 r., a od kilku lat patronat nad inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP - Agata Kornhauser-Duda. Łącznie w ośmiu edycjach, Członkowie Naszej Unii zebrali 1 000 009 dolarów, które trafiły do 19 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Children's Smile Foundation.

Z każdym rokiem "Świąteczny Uśmiech Dziecka" nie tylko staje się bardziej popularny, ale także zyskuje coraz większe zaufanie Członków PSFCU, co na pewno przekłada się na ich hojność i wysokość donacji zebranych na pomoc potrzebującym dzieciom. W ramach ósmej edycji tej akcji padł rekord nie tylko pod względem całkowitej kwoty, która wynosi 174 498 dolarów zebranych w 21 oddziałach PSFCU oraz poprzez bankowość internetową, ale także jeżeli chodzi o donacje przeznaczone na podopiecznych Children's Smile Foundation - 26 015 dolarów.

- Pragnę serdecznie podziękować Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, a w szczególności Panu prezesowi i dyrektorowi wykonawczemu Bogdanowi Chmielewskiemu za zorganizowanie tej wspaniałej akcji, oraz wszystkim Członkom PSFUK, którzy poprzez swoje szczodre donacje przyczynili się do rekordowej zbiórki pieniędzy na dzieci w potrzebie. Tym wspólnym wysiłkiem osiągnęliśmy kolejny sukces. Polonia po raz kolejny pokazała dobroć swych serc. Fundusze zebrane na Children's Smile Foundation będą przeznaczone na dzieci w Stanach Zjednoczonych. Dziękuję bardzo i zapraszam wszystkich na naszą kolejną akcję charytatywną czyli Bal Walentynkowy, który odbędzie się 12 lutego - powiedział Mariusz Śniarowski, prezes Children's Smile Foundation.

Bal ten - podobnie jak akcja "Świąteczny Uśmiech Dziecka" - jest imprezą charytatywną, podczas której zbierane są fundusze potrzebne na pomoc dla potrzebujących i chorych dzieci. Przeznaczone są na to nie tylko pieniądze pochodzące ze sprzedaży biletów, ale także z loterii fantowej i licytacji. W tym roku - po raz kolejny - Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda ufundowała i przekazała na aukcję bardzo atrakcyjny naszyjnik. Fundusze pozyskane w ramach licytacji tej pięknej kolii zostaną przekazane na leczenie 5-letniego Wojtusia Runke, który walczy z siatkówczakiem - nowotworem oczu. Podczas balu tradycyjnie zostanie uhonorowana osoba, która w znaczący sposób wspiera działalność Children's Smile Foundation oraz chore dzieci. Tym razem będzie to dr Iwona Mienko, pediatra, która swoją praktykę lekarską prowadzi na nowojorskim Ridgewood.

Bal Walentynkowy odbędzie się 12 lutego w pięknej sali Chateau Briand na Long Island (440 Old Country Rd, Carle Place, NY 11514). Początek zaplanowany jest na godz. 7 wieczorem. Bilety w cenie 150 dolarów można rezerwować w siedzibie Children's Smile Foundation (6043 Maspeth Ave, Maspeth, NY 11378) lub pod num. tel.: (718) 894 6443).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.childrenssmilefoundation.org, na fecebookowym profilu "Children's Smile Foundation" i na plakatach oraz uzyskać wysyłając email na adres: info@childrenssmilefoundation.org.

PR Children's Smile Foundation

Bal Walentynkowy Children's Smile Foundation jest naszą cykliczną imprezą charytatywną. Kredyt: Archiwum Children's Smile Foundation
 
Wspierany przez Children's Smile Foundation Wojtus Runke walczy z siatkówczakiem jedynego oka
Kredyt: Archiwum Children's Smile Foundation
 
Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda ufundowała i przekazała Children's Smile Foundation bardzo atrakcyjną kolię, która zostanie zlicytowana podczas naszego Balu Walentynkowego. Kredyt: Przemysław Keler/KPRP


NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER