small slider

DONATE
29 WEDNESDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA

PRASA w 2018 i Archiwum

NOWY DZIENNIK: 11 listopada, 2018

czytaj więcej >>>


SUPER EXPRESS: 27-28 paździenika 2018

 


SUPER EXPRESS, 27 grudnia 2016That's what Super Express wrote about our Summer Festival 2016 in their October 9th weekend edition. Thank you SE for being there for us!

 June 14 2016 June 14 2016 plus

That's what Super Express wrote about our Summer Festival 2016 in their June 11-12 weekend edition. Thank you SE for being there for us!

Walentynki ze szlachetnym celem
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/walentynki-ze-szlachetnym-celem

http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/swiety-mikolaj-w-polskich-dzielnicach

  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/huczne-obchody-dnia-dziecka

http://www.dziennik.com/wideo/artykul/wiadomosci-ndtv-poniedzialek-1-czerwca-2015
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/huczne-obchody-dnia-dziecka

https://www.youtube.com/watch?t=66&v=Ucov12CgiN4


Bielski Couple

http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/walentynkowy-bal-childrens-smile-foundation


http://www.se.pl/nowy-jork/newsy/juz-final-akcji-swiateczny-usmiech-dziecka-zebrano-151-217_507164.html
SE articleND Snip
https://www.youtube.com/watch?v=pFu-YBSK_E8&list=UUnIb2i2218y7eBEZbpEcRFA


http://www.poland.us/strona,20,16191,0,fundacja-usmiech-dziecka-zaprasza.html#.U2uODMfzi_8

http://www.se.pl/nowy-jork/newsy/ratunek-dla-wdowy-i-dzieci_385081.html
Dzieci Przedworski  Super Express December 2013

Sylwester 2013 small

http://www.se.pl/nowy-jork/kronika-polonijna/szlachetny-cel-przyswiecal-uczestnikom-zabawy-na-long-island-nowy-rok-z-fundacja-usmiech-dziecka_374848.html   KurierPlus Artykul Artykul
  Super Express Artykul http://www.se.pl/nowy-jork/newsy/mikoajki-pene-dzieciecych-usmiechow_366231.html?photo=255367

 

Dobra Polska Szkola Portal
http://www.akcjadobrapolskaszkola.com/art/2013/06/19/festyn-lato-z-usmiechem-na-maspeth/

Amerykanski Portal Polakow
http://www.poland.us/strona,20,13346,0,aukcja-childrens-smile-foundation-dla-dzieci-konsulacie-rp-ny.html#.UazE7-uJS1I

Nowy Dziennik TV
http://www.dziennik.com/wideo/artykul/ndtv-05.15.2013-sroda-joanna-mrzyk-i-artur-dolega

W studio NDTV

Pomóżmy uratować wzrok Adasiowi

Super Express
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/pomozmy-uratowac-wzrok-adasiowi_311062.html 

Featured articles about Children's Smile Foundation from the Polish and American press.

Nowy Dziennik TV Report February 2013
http://www.dziennik.com/wideo/artykul/ndtv-02.14.2013-czwartek-bogdan-chmielewski1

Polska Gazeta o Balu Walentynkowym, Luty 2013

 

Adam Gawronski Polska Gazeta Artykul

 

Super Express o Balu "Lekarze - Dzieciom":

{pdf}http://www.childrenssmilefoundation.org/images/csf/articles/se_article_lekarze_dzieciom_102012.pdf|height:640|width:700|app:google{/pdf}

Juz w Sobote: Bal Ludzi Dobrego Serca by Nowy Dziennik 

 http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/bal-ludzi-dobrego-serca

Za tydzien kolejny Bal Fundacji! by Super Express.

http://www.se.pl/nowy-jork/newsy/za-tydzien-kolejny-bal-fundacji-usmiech-dziecka_285005.html

Our Summer Festival, July 2012. Here's what Nowy Dziennik wrote:

 http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/aby-usmiech-rozjasnial-ich-buzie

"Lato z uśmiechem" na Maspeth na stałe wpisało się w tradycję letnich imprez organizowanych przez Fundację "Uśmiech Dziecka". Kilka lat temu fundacja nawiązała współpracę ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej im. Bł. Jana Pawła II, co wzbogaciło polonijne imprezy dla dorosłych i dla dzieci. Dochód z nich przeznaczany jest na tę fundację.

Od lewej: dyrekor szkoły Waldemar Rakowicz, konsul Ewa Łukowicz-Oniszczuk, prezes fundacji Bogdan Chmielewski i dyrektor P-SFCU Małgorzata CzajkowskaFoto: ELŻBIETA POPŁAWSKA. .Od lewej: 17-letnia Zosia z Queensu, która otrzyma finansowe wsparcie od fundacji, dyrektor szkoly Waldemar Rakowicz i Joanna Mrzyk - dyrektor wykonawczy Fundacji "Uśmiech Dziecka"Foto: ELŻBIETA POPŁAWSKA. .Artyści, którzy byli atrakcją festiwalu: Tomek Kozakiewicz i Ewa M. Lewandowska. Z prawej - Joanna MrzykFoto: ELŻBIETA POPŁAWSKA.
Głównym celem Fundacji "Uśmiech Dziecka" jest pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom: chorym, pochodzącym z biednych rodzin, a szczególne tych z domów dziecka - aby jak najczęściej uśmiech rozjaśniał ich buzie.

Nawet najlepiej zaplanowane imprezy nie przynosą oczekiwanych efektów, jeśli nie są organizowane z pasją. Zarząd fundacji, na czele z prezesem Bogdanem Chmielewskim i dyrektorem wykonawczym Joanną Mrzyk, we współpracy z nieocenionym w swojej pedagogicznej misji dyrektorem polskiej szkoły na Maspeth Waldemarem Rakowiczem, z dużym rozmachem przygotował kolejne "Lato z uśmiechem". A wszystko po to, aby pomóc 17-letniej Zosi, która urodziła sie z syndromem Downa i samotnie wychowuje ją mama, która boryka się z problemami finansowymi.

Część zebranych podczas zabawy funduszy zostanie przeznaczona na stypendia dla uczniów ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej imienia Bł. Jana Pawła II. "Wykształcona młodzież to nasza przyszłość, to przyszłość Polonii" – zarekomendował  stypendialne nagrody dyrektor Rakowicz.
Wszystkie polonijne zabawy letnią porą odbywają się na terenie parfii św. Krzyża w dzielnicy Nowego Jorku - Maspeth. To otwarcie na Polonię proboszcza Piotra Żendziana pozwala na zacieśnie wzięzi parafii z Polonią, szczególnie z polonijną młodzieżą i dziećmi.

W sobotę, 14 lipca wszystkie miejsca przy stolikach zajęły polskie rodziny już kilkanaście minut po oficjąalnym rozpoczęciu imprezy. Przybyli również rodacy z Brooklynu i Long Island. Na festiwal na Maspeth przybyła konsul Ewa Łukowicz-Oniszczuk. Pani konsul ciepło przywitała zebranych,  a potem wspierała organizatorów przy rozdawaniu dyplomów i wyróżnień za nadesłane prace stypendialne przez uczniów.
Atrakcji było naprawdę dużo - zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi pląsali w tanecznym korowodzie, który momentami wypełniał cały plac przy kościele. W programie artystycznym wystąpili znani  i lubiani  artyści: świetna śpiewaczka Ewa Lewandowska - laureatka programu TVN "Mam talent" oraz 16-letni Tomek Kozakiewicz - zdobywca I nagrody Woodland Idol of Long Island. Nie zabrakło dobrej polskiej kuchni, słodkości i najlepszego polskiego piwa. Do tańca przygrywała The Paradise Orchestra.

Sponsorami "Lata z uśmiechem" byli: Polish &Slavic Federal Credit Union (panie Alina Jucha i Ewa Milko reprezentowały oddzial Unii na Maspeth), Adam’s European Contracting Inc., Syrena  Bakery Inc. (sponsor ciast), W-Nassau Meat Market Kiszka (kiełbasy i kaszanka), Steve’s Meat Market, Old Poland Bakery (ciasta i chleb), Polsat Inc.  (nagrody w konkursach dla dzieci), parafia św. Krzyża i redakcja "Kuriera Plus". Nagrody na loterię ufundowali: telewizor - adwokat Mariusz J. Śniarowski z The Perecman Firm P.L.L.C., tablet - US Money Express, dwa certyfikaty na bezpłatne wynajęcie samochodu w Polsce na 3 dni ufundował AMTA - American Travel Abroad, a certyfikat do Spa ufundował salon Beauty Shine przy Greenpoint Ave. Przedstawiciele "Super Expressu" przygotowali okazjonalną wystawę i wyprzedaż pięknych rysunków polonijnej młodzieży, które zostały nadesłane na konkurs do redakcji z okazji Dnia Matki.

Główna nagrodę w loterii - telewizor - wylosował Wojtek Nieprzecki z Queensu. Los naprawdę się uśmiechnął do młodej pary - Anety i Bartosza Koziarków: wylosowali certyfikatu na darmowy wynajem samochodu w Polsce, a właśnie już za miesiąc lecą do Polski, aby wziąć ślub kościelny. Gratulujemy i życzymy im pomyślności w przyszłym wspólnym życiu.
Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawczy fundacji i jedna z głównych organizatorek festiwalu, poinformowała "Nowy Dziennik", iż sprzedano 185 biletów, a podczas loterii zebrano około 1400 dolarów. Dokładne informacje o ilości zebranych pieniędzy oraz kwotach, jakie zostaną przekazane dla Zosi i na stypendia, zostaną podane do wiadomości po lipcowym zebraniu zarządu.

Polish Daily News about our art auction at the Polish Consulate: 

Polish Daily News about our Valentine's Day Ball

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/rozdaja-serca-i-usmiechy-dzieciom

Rozdają serca i uśmiechy dzieciom

Fundacja Uśmiech Dzieci, poprzez swoją misję niesienia pomocy dzieciom poszkodowanym przez los, zyskała przychylność wielu wrażliwych ludzi w Polonii i w środowiskach amerykańskich biznesmenów. 

[...read more...]

 

Chcemy, aby dzieci się uśmiechały

W sobotę, 3 grudnia, w auli przy kościele św. Krzyża na Maspeth, odbyła się zabawa mikołajkowa zorganizowana przez Children’s Smile Foundation – Fundację Uśmiech Dziecka. Gościem honorowym był konsul Piotr Janicki z żoną.

Impreza zorganizowana została z myślą o dzieciach potrzebujących naszej pomocy, które przebywają w domach dziecka w Polsce oraz o dzieciach z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji losowej. Gościliśmy także przedstawicieli Polish & Slavic Federal Credit Union, którzy przynieśli dla dzieci ogromny kosz świątecznych czekoladek.

 

[...read more...]

Wielki odzew Polonii

Zarówno artykuł w "Nowym Dzienniku" na temat tragedii Doroty Zakrzewskiej, jak i akcja prowadzona przez jej rodzinę, przyniosły i wciąż przynoszą niezwykłe rezultaty.

Do naszej redakcji zgłosiło się mnóstwo osób poruszonych losem pani Doroty, które chciały jej pomóc w jakikolwiek sposób – oferując wsparcie finansowe i duchowe. Zgłaszają się Polacy z różnych stanów, w tym Magdalena Kalkowska z Connecticut, która wielokrotnie już wyrażała chęć pomocy różnym osobom w potrzebie, opisywanym przez naszą gazetę. Nie zawiodła i tym razem.

 

[...read more...]

Przyjdź do nas dla Nicole!

Polska Fundacja Children's Smile zaprasza na swój coroczny letni festyn, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 czerwca, na placu parafii św. Krzyża na Maspeth w Nowym Jorku.
W programie dużo dobrej zabawy i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do tańca grać będzie zespół NY Superband, zaś głównym punktem programu będą wybory Miss Children's Smile Foundation. Do udziału w wyborach fundacja zaprasza dziewczynki w wieku od 6 do 10 lat. Nowo wybrana miss reprezentować będzie Children's Smile Foundation podczas dorocznej Parady Pułaskiego. Rodzice zainteresowani udziałem swoich dzieci w konkursie proszeni są o kontakt z biurem fundacji: tel. (718) 894-6443. Bilety w cenie 10 dol. dostępne będą przy wejściu, dzieci do lat 12 mają wstęp wolny.

 

[...read more...]

KRONIKA NOWEGO JORKU. Kiedy uśmiecha się dziecko…

W sobotę, 19 lutego 2011 roku, w Polonaise Terrace na Brooklynie Children’s Smile Foundation zorganizowała charytatywny Bal Walentynkowy. Oczywiście dobrze się bawiono, ale też – jak zwykle – zbierano pieniądze dla potrzebujących.
Inicjatorem utworzenia Children’s Smile Foundation był Krzysztof Rostek, prezes Bridge Realty Servicing Group Inc. z Maspeth, NY. W roku 2003 fundacja została formalnie zatwierdzona, uzyskując status organizacji charytatywnej. W listopadzie została więc powołana Rada Dyrektorów. 

[...read more...]

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/malgorzata-i-andrzej-natkancowie-uhonorowanihttp://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/malgorzata-i-andrzej-natkancowie-uhonorowaniNASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER