Dawid Szarnecki

Pomogliśmy: kwiecień 2016

Dawid Szarnecki

Dawid Szarnecki urodzony w 2008. W badaniu echokardiograficznym po narodzinach ujawniono ubytek w części błoniastej przegrody międzykomorowej serca, niedomykalność zastawki trójdzielnej, przerost lewej komory oraz zwężenie obu gałęzi tętnicy płucnej i nadzastawkowe zwężenie aorty, obustronne wnętrostwo i przepuklinę pachwinową, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforowej.

Gdy miał 6 miesięcy przeszedł pierwszą operację.

Dawidem cierpi też na rzadki zespół genetyczny Williamsa- Beurena cechujący się niepełnosprawnością psychointelektualną, niskim wzrostem oraz wieloma schorzeniami : układu moczowego, liczne problemy gastrologiczne i okulistyczne oraz problemy ze strony układu kostno-stawowego.

Dawid od 9 miesiąca życia jest rehabilitowany, ma zajęcia z psychologiem, logopedą, pedagogiem, zajęcia ruchowe, turnusy rehabilitacyjne, jest też częstym pacjentem w wielu poradniach specjalistycznych oraz w szpitalach. Efekty codziennej rehabilitacji są ogromne. Dawid samodzielnie zaczął stawiać pierwsze nieporadne kroki i zaczyna powtarzać dźwięki, jednak nadal nie mówi.

Fundacja opłaciła rehabilitacje Dawida w przychodni Rehabilitacja Dzieci i Młodzieży SKOLIOFIZ w kwietniu 2015 roku. 

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…