Jagoda Piecha

Pomogliśmy: 2012

Jagoda Piecha

Jagoda Piecha urodzona w 2011 roku chora na mukowiscydozę (CF) – chorobę przewlekłą i nieuleczalną.

Jest to choroba wrodzona, genetyczna, polegająca na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Schorzenie to najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym – nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej natomiast w przewodzie pokarmowym – przewlekły stan zapalny trzustki, prowadzi do uszkodzenia tego narządu i jego niewydolności, a niekiedy także wtórnej cukrzycy.

Jagoda wymaga coodziennej rehabilitacji, inhalacji, specjalnej diety oraz witamin. Niezbędny jest sytemu the Vest (AiwayClearance System) specjalna kamizelka oraz witaminy AquADEK’s Pediatric Liquid.

W 2012 roku fundacja przesłała do Polski specjalne witaminy dla Jagody oraz donację w wysokości $1,000 na pomoc w zakupieniu specjalistycznej kamizelki do rehabilitacji.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…