Kasia Dyrlaga

Pomogliśmy: 2015, 2016

Kasia Dyrlaga

Kasia Dyrlaga urodziła sie w 2008 roku, cierpi na okrutną chorobę – padaczkę z Zespołem Westa. Zespół Westa, który jest odmianą padaczki występującej u dzieci, to jedna z najcięższych diagnoz w obszarze zaburzeń epileptycznych.

Rokowania są na ogół niepomyślne, a ta odmiana padaczki jest wyjątkowo lekooporna.

Kasia z bratem i rodzicami mieszka w rozpadającej się drewnianej chacie bez ogrzewania i łazienki. Z Kasią nie ma żadnego kontaktu. Przez panującą w domu wilgoć i chłód dziewczynka niemal bez przerwy łapie infekcje, które pogarszają jej stan zdrowia.

– Kasia powinna mieć swój pokój, powinna mieć łóżko rehabilitacyjne. Rodziny nie stać na to, by postawić nowy dom, bo o remoncie starego nie ma mowy – ze względu na ryzyko zawalenia się konstrukcji zabronił tego inspektorat budowlany.

Kasia wymaga stałego, bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji. Mama, ze względu na Kasię, która wymaga całodobowej opieki nie może podjąć pracy.

Fundacja przekazała donację w 2015 i 2016 roku przeznaczona na opłacenie leczenia rehabilitacyjnego Kasi w wysokości $1,500.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…