Martyna Plich

Pomogliśmy: październik 2017

Martyna Plich

Martynka Plich urodziła się 24 lutego 2007 r, choruje na mózgowe porażenie dziecięce, spastyczne, czterokończynowe. Wymaga całodobowej opieki oraz intensywnej systematycznej rehabilitacji.

Dziewczynka nie siedzi samodzielnie, nie mówi i nie chodzi. Potrzebuje pomocy w zakresie samoobsługi, doskonale komunikuje się za pomocą wzroku, ma dobry kontakt z rodzeństwem a także rówieśnikami. Ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe jakiekolwiek poruszanie jest dla niej trudne, porusza się na wózku inwalidzkim, ma chodzik-nf Walker. Dziewczynka szybko rośnie i poprzedni wózek jest już za mały. Martysia ma nauczanie indywidualne na terenie szkoły, wszystko rozumie, bardzo dobrze się uczy. Rodzinie zależy aby mogła jeździć do szkoły w nowym wózku, byłoby jej o wiele wygodniej. Wózek kosztuje 8700 złotych, Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansuje tylko 3,000 złotych brakuje nam 5,700 zł.

Rodzice Martyny mają 3 dzieci, mieszkają na wsi i utrzymują się z pracy w gospodarstwie rolnym. Pobierją zasiłki rodzinne na dzieci oraz świadczenie pielęgnacyjne na córkę Martynę. Starszy syn Mateusz ma 13 lat, młodszy –Mikołaj ma 9 lat. Ze względu na niski dochód rodziców nie stać na zakupienie nowego wózka dla córki.

Martynka jest dzieckiem , które wymaga nie tylko rehabilitacji ale i specjalnego sprzętu, który ułatwia jej codzienne funkcjonowanie. Martynka ma 10 lat i bardzo ważna jest rehabilitacja a także kontakt z otoczeniem, ludźmi aby jak najlepiej ją usprawnić , aby choć częściowo była samodzielna w przyszłości.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…