Charytatywny koncert w Carnegie Hall

4 listopada, 2022

Charytatywny koncert w Carnegie Hall

W środę, 9 listopada, w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall odbędzie się doroczny koncert organizowany przez Ars Activa Foundation. W tym roku nosi on tytuł “United for Peace: Benefit Concert of Polish & Ukrainian Solidarity” i ma charytatywny charakter. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na największy ukraiński sierociniec i zarazem schronisko dla matek z dziećmi “Misto Dobra” w Chernivtsi. Fundusze na ten cel będą gromadzone przez Children’s Smile Foundation.

Charytatywny koncert będzie miał miejsce w sali Weill Recital Hall prestiżowej Carnegie Hall i rozpocznie się o godz. 8 wieczorem. Wystąpią m.in.: Andrea Nalywajko, chór Angelus, Denis Savelyev, Drake Driscoll, Iwo Jedynecki, Karolina Mikołajczyk, Małgorzata Kellis, Mariusz Monczak, Nicholas Kaponyas, Radosia Jasik i Valeriya Sholokhova. Artyści zaprezentują m.in. utwory: Fryderyka Chopina, Mykoly Lysenko, Myroslava Skoryka, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Kilara, Grażyny Bacewicz, Vasyla Barvinskiego, Astora Piazzolli, Michaela Legranda, Giacomo Pucciniego, Ihora Shamo oraz Norberta Paleja.

Bilety w cenie 48 i 58 dolarów można nabyć w kasie Carnegie Hall oraz zakupić poprzez internet. Więcej szczegółów na stronie: www.united-peace.com

“United for Peace: Benefit Concert of Polish & Ukrainian Solidarity” to charytatywny koncert podczas, którego będą zbierane środki na największy sierociniec oraz schronisko dla matek z dziećmi “Misto Dobra” w Chernivtsi w Ukrainie. Children’s Smile Foundation jako partner Ars Activa Foundation będzie pośredniczył w gromadzeniu funduszy na ten szczytny cel. Donacje można składać m.in. poprzez PayPal (w tym celu wystarczy zeskanować specjalnie przygotowany QR Code żeby bardzo szybko i sprawnie przeprowadzić odpowiednią transakcję)

Jako, że Children’s Smile Foundation jest organizacją non-for-profit posiadającą status 501(c)(3) Kodeksu Podatkowego USA – wszelkie donacje, nawet te najmniejsze, można sobie odliczyć od podatku.

“Misto Dobra” jest największym schroniskiem dla sierot, rannych dzieci i matek z dziećmi, które w wyniku działań wojennych zostały wysiedlone ze swoich domów. Znajduje się w Chernivtsi w Ukrainie. W przytułku tym przebywają osierocone dzieci oraz matki z małymi dziećmi, które potrzebują jedzenia, schronienia, pomocy medycznej i ciepłego mieszkania.

Zanim wybuchła wojna, główną misją organizacji było niesienie pomocy matkom i dzieciom, które musiały opuścić swoje domy z powodu przemocy domowej, ubóstwa i nieodpowiednich warunków mieszkalnych zagrażających życiu ich dzieci.

Od chwili inwazji Rosji na Ukrainę – 24 lutego – “Misto Dobra” zaopiekowało się 62 sierotami z Mykolaiva oraz 102 sierotami z Odessy. Większość tych dzieci pochodzi z terytoriów okupowanych i będących pod ostrzałem. Ich domy, szkoły i przedszkola zostały zniszczone, a wiele dzieci Rosjanie zabrali jako zakładników.

Do przytułku “Misto Dobra” ewakuowano również dzieci ze schronisk ostrzelanych przez rosyjskie pociski. Wiele z nich zostało rannych oraz straciło rodziców. Niektóre mają zaledwie kilka tygodni. “Misto Dobra” zapewnia im schronienie, wyżywienie, pomoc psychologiczną, prawną, humanitarną oraz medyczną, a także edukację. Wykwalifikowani opiekunowie, wychowawcy, lekarze i psychologowie zapewniają ich całodobowe wsparcie. Wszystkie dzieci dotknięte wojną objęte są opieką psychologa i przechodzą niezbędne badanie oraz leczenie.

Dwie trzecie ukraińskich dzieci to obecnie przesiedleńcy. Żadne dziecko nie powinno doznać okrucieństwa wojny oraz widzieć jak umierają ich rodzice. 200,000 ukraińskich dzieci jest obecnie uznanych za zaginione, a co najmniej 6,000 zostało przymusowo deportowanych do Rosji. Dlatego też bardzo ważne jest wsparcie dla ośrodków zapewniających ukraińskim dzieciom poszkodowanym przez wojnę bezpieczne warunki do mieszkania i życia. W związku z tym zachęcamy do przekazywania donacji na ten cel.

PR Children’s Smile Foundation

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…