Podarunek z serca do serca

18 maja, 2023

Podarunek z serca do serca

W artystyczny sposób, z pędzlem w ręku, przy sztalugach i lampce wina obchodzono tegoroczny Dzień Matki. Dobroczynne spotkanie dla pań, z okazji ich święta, zorganizowała Fundacja Uśmiech Dziecka.

Foto: Grupa pań biorących udział w artystycznych warsztatach

Charytatywna akcja odbyła się w piątkowy wieczór, 12 maja, i miała miejsce w audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego. Wzięło w niej udział prawie 35 osób, a dochód z imprezy przeznaczono na leczenie dzieci chorych na siatkówczaka.

“‘Miej serce i patrzaj w serce’ – zdecydowanie te właśnie słowa Adama Mickiewicza nasuwają się po wydarzeniu ‘Girls’ Paint Night with Smile’ zorganizowanym przez Children’s Smile Foundation. Wrażliwość na cudzą krzywdę i chęć niesienia pomocy innym w potrzebie połączyła nas we wspólnym malowaniu dobra. Matki, córki, siostry i koleżanki z uśmiechem, w radosnym nastroju i pełnym skupieniu tworzyły obrazy nie tylko tulipanów, symbolu miłości i delikatności, ale tak na prawdę piękna ich duszy” – stwierdziła po zakończeniu artystycznych warsztatów jedna z uczestniczek Katarzyna Drucker.

Znana w polonijnym środowisku działaczka, a do tego także sopranistka, dyrygentka i współzałożycielka Theatre And Opera Society “Theos” nie tylko była pod wielkim wrażeniem atmosfery panującej podczas zajęć.
“Wszystkie panie tego wieczoru patrzyły w swoje serca malując piękne kwiaty, wiedząc, że nasze obrazy, że nasza obecność przyniesie radość do serca matek i do serca dzieci, które otrzymają wsparcie od fundacji. Myślę, że takie spotkania, są nie tylko potrzebne, ale i konieczne, bo dają nam wszystkim coś pięknego, podarunek z serca do serca” – podkreśliła Katarzyna Drucker.

W akcji “Girls Paint Night with Smile” wzięło udział kilka pokoleń pań

Doroczna akcja Fundacji Uśmiech Dziecka została zorganizowana z okazji Dnia Matki, w związku z czym przeznaczona była dla kobiet. Miała na celu oderwanie ich od codziennych obowiązków zawodowych i domowych oraz dostarczenie im relaksu i artystycznych wrażeń, w dodatku przy lampce wina oraz pysznym cieście.

W tym roku czas spędzony przy sztalugach umilała im także piękna muzyka, grana na żywo przez pianistę Nicholasa Koponyasa, jednego z członków Rady Dyrektorów Children’s Smile Foundation. To wszystko sprawiło, że dwugodzinne spotkanie nie tylko minęło bardzo szybko, ale przede wszystkim miało wyjątkową i bardzo przyjacielską atmosferę.

Warsztaty – podobnie jak rok temu – prowadziła profesjonalna instruktorka, Karolina Romanowska z firmy Color of Imagination. To ona zapewniła wszystkim odpowiednie akcesoria malarskie: sztalugi, blejtram z naciągniętym płótnem, farby i pędzle oraz udzieliła odpowiednich i fachowych wskazówek osobom, które niezbyt znają się na malowaniu. Był to bardzo ważny element artystycznego spotkania ponieważ było ono przeznaczone dla wszystkich miłośników malarstwa, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.

W efekcie końcowym każda uczestniczka mogła pochwalić się pięknym obrazem w dodatku wykonanym techniką nieco inną niż zwykle. A w tym roku był to bukiet kolorowych i zarazem trójwymiarowych tulipanów. Okazało się, że wszyscy świetnie sobie poradzili z zadaniem jakie postawiła przed nimi instruktorka.

Instruktorka Karolina Romanowska podczas malowania chętnie udzielała dodatkowych porad

“Piątkowego wieczoru spotkałam się z paniami, które stawiły czoła wyzwaniu jakie dla nich przygotowałam. Głównym elementem naszej pracy były tulipany. Natomiast, żeby wzbogacić to artystyczne doznanie i odstąpić od tradycyjnej metody malowania przy użyciu pędzla, posłużyliśmy się narzędziami codziennego użytku – wyjaśnia Karolina Romanowska. – Na płótnie za pomocą łyżeczek i modelarskiej pasty panie tworzyły trójwymiarowe płatki kwiatów. Muszę przyznać, że początki nie były łatwe, ale efektem końcowym panie bez wahania mogą się pochwalić” – mówiła z dumą właścicielka firmy Color of Imagination. Nie kryła też radości z faktu, że mogła te warsztaty poprowadzić.

“Po raz kolejny miałam zaszczyt być częścią wspaniałej akcji zorganizowanej przez Children’s Smile Foundation. Był to dla mnie nie tylko zaszczyt, ale i wyróżnienie, za co serdecznie dziękuję organizatorom” – zapewniła Karolina Romanowska.

Z kolei słowa wdzięczności do osób biorących udział w artystycznych warsztatach skierowała Joanna Gwóźdź, prezes Fundacji Uśmiech Dziecka.

“Dziękuję wszystkim obecnym paniom za uczestnictwo i wsparcie tak ważnej akcji, podczas której zbieraliśmy pieniążki na dzieci walczące z siatkówczakiem – zaznaczyła Joanna Gwóźdź. – Wszyscy świetnie się bawili pod kierunkiem pani Karoliny, która poprowadziła warsztaty malarskie. Uwolniła w nas artystyczne dusze, a panie na chwilkę mogły oderwać się i zapomnieć o codziennej rzeczywistości. Bardzo dziękuję za cudowny wieczór” – dodała prezes Children’s Smile Foundation.

Joanna Gwóźdź, prezes Childrens Smile Foundation, podczas powitania przybliżyła uczestniczkom akcji wiadomości na temat siatkówczaka

Wcześniej, podczas rozpoczęcia spotkania, Joanna Gwóźdź przybliżyła zebranym wiadomości na temat siatkówczaka (retinoblastomy), najczęstszej choroby dzieci, których rodzice zwracają się do fundacji o pomoc w sfinansowaniu leczenia. Wiele z nich od kilku lat przyjeżdża do Nowego Jorku by leczyć się w klinice Memorial Sloan Kettering Cancer Center na Manhattanie u światowej sławy specjalisty jakim jest dr David Abramson.
Niestety kuracje te są bardzo drogie i w dodatku nie są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Rodzice chorych dzieci robią jednak wszystko by zebrać wymagane środki i ratować zdrowie a często także nawet życie swoich pociech. Niejednokrotne sprzedają nawet swoje domy i wszelkie kosztowności by sfinansować leczenie dzieci. Prezes Children’s Smile Foundation wspomniała także o pełnych emocji, ale i dramatu, pismach przysyłanych do fundacji wraz z prośbą o wsparcie.

“Za każdym razem, gdy czytam listy od rodzin, w większości bardzo osobiste i rozdzierające serce historie, to mam łzy w oczach – podkreśliła podczas powitalnego przemówienia Joanna Gwóźdź. – List, który głęboko mnie poruszył, pochodził od rodziców rocznej dziewczynki, u której zdiagnozowano raka oka i zawierał prośbę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia. By ocalić jej wzrok i życie, rodzice sprzedali swój dom i wszystko co tylko się dało, nawet ślubne obrączki” – opowiadała prezes Fundacji Uśmiech Dziecka. Zapewniła również, że organizacja, na czele której stoi, przekazała do kliniki donację na wsparcie leczenia tej dziewczynki i dodała, że dochód z piątkowego charytatywnego wydarzenia również przeznaczony był na wsparcie podobnych przypadków.

Joanna Gwóźdź złożyła także życzenia wszystkim mamom z okazji ich święta i podziękowała za wsparcie finansowe jakie Children’s Smile Foundation otrzymuje, przez co może pomagać najbardziej potrzebującym maluchom.

“Powinniśmy czuć się błogosławieni i być wdzięczni za możliwość bycia tutaj dzisiejszego wieczoru, spotkania się z przyjaciółmi, zabawy i możliwości zmiany losu potrzebujących. Dziękuję za pomoc w ratowaniu cennego życia i niesienie promyka nadziei dla wszystkich tych rodzin, które przeżywają najtrudniejszy okres swojego życia, mierząc się z utratą dziecka” – dodała prezes fundacji.

Po zakończeniu akcji Joanna Gwóźdź nie kryła radości z jej przebiegu i atmosfery jaka podczas niej panowała.

“Wszyscy świetnie się bawili pod kierunkiem pani Karoliny, która poprowadziła warsztaty malarskie. Uwolniła w nas artystyczne dusze, a wszystkie panie na chwilkę mogły oderwać się i zapomnieć o codziennej rzeczywistości. Bardzo dziękuję za cudowny wieczór” – podkreśliła prezes Fundacji Uśmiech Dziecka. Słowa wdzięczności skierowała także do Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego, która bezpłatnie udostępniła swoje audytorium na akcję “Girls’ Paint Night with Smile”, a także do polonijnych cukierni i piekarni – Charlotte Patisserie, Cafe Riviera oraz Northside Bakery – za ufundowane ciasto, którym uczestniczki warsztatów mogły się rozkoszować.

PR Children’s Smile Foundation

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…