Powstał Fundusz Nicole i Masona Pachowiczów

21 marca, 2023

Powstał Fundusz Nicole i Masona Pachowiczów

Osierocone w grudniu przez nagłą śmierć Marcina Pachowicza dzieci – Nicole i Mason – zostały podopiecznymi nowojorskiej Children’s Smile Foundation. Z myślą o ich stałym wsparciu powstał specjalny fundusz, z którego będą finansowane różne wydatki związane z ich rozwojem i nauką.

Okazją do inauguracji nowego funduszu był Dzień Kobiet. W związku z tym świętem, 8 marca, w siedzibie Belvedere Bridge na Greenpoincie zostało zainicjowane spontaniczne spotkanie przeznaczone dla członków, przyjaciół oraz sympatyków Fundacji Uśmiech Dziecka. Wzięło w nim udział około 30 osób – głównie kobiet, dla których został zorganizowany okolicznościowy poczęstunek z symboliczną lampką wina oraz toastem wzniesionym z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet.

Podczas imprezy została również omówiona działalność Children’s Smile Foundation ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich charytatywnych akcji organizowanych w ciągu minionego roku. Zaprezentowano także dokumentację fotograficzną z tych wydarzeń.

Jednak najważniejszą część spotkania stanowiło ogłoszenie powstania nowego funduszu przeznaczonego dla Nicole i Masona Pachowiczów, a także przekazanie na ręce ich mamy Moniki, czeku z donacją pochodzącą z tegorocznego Balu Walentynkowego. Uroczyście wręczyła go mec. Joanna Gwóźdź, pełniąca od początku marca funkcję prezesa Children’s Smile Foundation.

Były to fundusze – 5225 dolarów – zebrane podczas loterii fantowej zorganizowanej podczas “serduszkowej” dobroczynnej imprezie, która miała miejsce 11 lutego w Terrace on the Park na Queensie. Z kolei pieniądze pochodzące z przeprowadzonej podczas tegorocznego Balu Walentynkowego licytacji koszulki Roberta Lewandowskiego z autografami Reprezentacji Polski w piłce nożnej – 2500 dolarów – trafiły na nowo powstały Fundusz dla Nicole i Masona Pachowiczów. W tym celu, w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zostało utworzone specjalne konto – o numerze 1501563 – na którym gromadzone będą środki na pomoc dla osieroconych dzieci.

Zarówno Nicole jak i Mason są uczniami Polskiej Szkoły Dokształcającej działającej przy parafii św.św. Cyryla i Metodego na Greenpoincie, a także należą do parafii św. Stanisława Kostki znajdującego się także w tej polskiej dzielnicy. Obecny na spotkaniu ks. Grzegorz Markulak, proboszcz tego kościoła i zarazem kapelan Children’s Smile Foundation opowiedział o 11-letniej Nicole i 9-letnim Masonie, którym miał przyjemność udzielać sakramentu chrztu i przygotowywać je do Pierwszej Komunii Świętej.

O dzieciach tych opowiadała także ich mama Monika, która również przybliżyła historię szczęśliwego małżeństwa ze zmarłym nagle 12 grudnia ub.r. Marcinem Pachowiczem. Zwróciła szczególną uwagę na wielkie przywiązanie Nicole i Masona do ich taty, oraz traumę jaką dzieci przeżyły wraz z jego śmiercią. Zresztą ta ogromna miłość jaka ich wszystkich łączyła było doskonale widoczna na prezentowanych z projektora rodzinnych zdjęciach. Pani Monika nie kryła też wzruszenia dziękując za wsparcie jakie otrzymały jej dzieci i podkreślając, że nie spodziewała się, że nie tylko rodzina, ale również ludzie jej obcy, których do tej pory nie znała, okażą im wszystkim tyle dobroci, współczucia i pomocy w tym trudnym czasie.

Zmarły na atak serca 45-letni Marcin Pachowicz był bardzo aktywnym w polonijnym środowisku sportowcem i zarazem piłkarzem klubu Polonia NY z Greenpointu, a w przeszłości w Polsce klubu Jagiellonia Białystok. Był także powołany do młodzieżowej Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet – jak praktycznie każde wydarzenie Children’s Smile Foundation – miało dobroczynny charakter i było także okazją do złożenia donacji na nowo powstały fundusz. W dodatku, zupełnie niespodziewanie jedna z uczestniczek – pani Ewa Żyłka – podarowała dwa złote łańcuszki na zaimprowizowaną aukcję, która w sumie przyniosła 1210 dolarów. Jeden wylicytowała pani Bożena Szawrycka, a drugi dr Joanna Zimny.

Poza tym w ramach indywidualnych donacji zebrano dodatkowych 2130 dolarów. W sumie dzięki tej charytatywnej akcji na Fundusz Nicole i Masona Pachowiczów trafiło dodatkowych 3340 dolarów.

Każdy może w dowolnej chwili wesprzeć ten fundusz, a przekazane pieniądze – podobnie jak wszystkie donacje przekazywane na Fundację Uśmiech Dziecka – można sobie odpisać od podatku. W tym celu najlepiej wysłać na adres fundacji czek wypisany na Children’s Smile Foundation wraz z adnotacją (w memo) – “Nicole i Mason Pachowczowie” lub “Fundusz Pachowiczów”. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu: (718) 894 6443.

Podczas spotkania czas jej uczestniczkom swoją grą na pianinie umilał Nicholas Kaponyas, który w marcu swoją obecnością zasilił skład Rady Dyrektorów Children’s Smile Foundation i jest zarazem najmłodszym dyrektorem Fundacji Uśmiech Dziecka.

PR Children’s Smile Foundation

* * *

Numer konta Funduszu Nicole i Masona Pachowiczów w PSFCU: #1501563

Adres fundacji:
Children’s Smile Foundation
60-43 Maspeth Avenue
Maspeth, NY 11378

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…