Udany “Świąteczny Uśmiech Dziecka”

15 lutego, 2023

Udany “Świąteczny Uśmiech Dziecka”

Ponad 127 tys. dolarów zebrano w ramach akcji “Świąteczny Uśmiech Dziecka” zorganizowanej wspólnie przez Children’s Smile Foundation i Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową.

Fundusze te, prócz nowojorskiej fundacji, trafią do wybranych hospicjów w Polsce i zostaną wykorzystane na pomoc chorym dzieciom. Od 2014 roku na ten cel udało się już zebrać 1,132,518 dolarów.

Dziewiąta edycja “Świątecznego Uśmiechu Dziecka” rozpoczęła się 25 listopada ub.r. i mimo że oficjalnie trwała do końca roku to jeszcze w styczniu na jej konta wpływały donacje. Tradycyjnie została przeprowadzona wśród członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU), będącej największą polską instytucją finansową poza granicami kraju i zarazem największą etniczną unią kredytową w Stanach Zjednoczonych. Donacje można było składać we wszystkich oddziałach PSFCU znajdujących się w czterech stanach (Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania) oraz poprzez bankowość internetową. W dodatku darczyńcy mogli osobiście wybrać beneficjenta, którego chcieli wesprzeć.

W sumie w ramach jej ostatniej edycji udało się zebrać 127,320 dolarów, które Children’s Smile Foundation przelała już na konta wszystkich hospicjów biorących udział w charytatywnej akcji. W związku z tym, że Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobierała żadnych opłat – ani za utrzymanie kont, ani też za przelewy – wszystkie podmioty, na które były zbierane fundusze otrzymały całość zebranych środków. Wśród beneficjentów dziewiątej edycji “Świątecznego Uśmiechu Dziecka” są:

  • Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa w Łodzi – zebrano dla nich 34,912 dolary
  • Hospicjum dla dzieci “Nadzieja” w Toruniu – zebrano dla nich 23,869 dolarów
  • Hospicyjny Dom Aniołków w Kępie Zaleszańskie – zebrano dla nich 53,902 dolary
  • Children’s Smile Foundation w Nowym Jorku – zebrano 14,637 dolarów

Akcję “Świąteczny Uśmiech Dziecka” Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa i Children’s Smile Foundation organizują wspólnie od 2014 roku, natomiast od kilku lat patronat nad inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. Jak dotychczas największą kwotę – prawie 175 tysięcy dolarów – udało się zebrać w czasie ósmej edycji akcji w 2021 roku.

Łącznie w dziewięciu edycjach tej inicjatywy członkowie PSFCU przekazali 1,132,518 dolarów, które trafiły do 22 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Children’s Smile Foundation, która zebrane fundusze w całości przeznacza dla ciężko chorych i potrzebujących polonijnych dzieci.

Ostatnia akcja, mimo nienajlepszej koniunktury gospodarczej na całym świecie oraz trwającej wojny w Ukrainie – gdzie kierowane jest największe wsparcie finansowe – przyniosła sumę wynoszącą 127,320 dolarów. Wynik ten bardzo cieszy organizatorów “Świątecznego Uśmiechu Dziecka”, którzy serdecznie dziękują donatorom za wsparcie.

“Jestem bardzo wdzięczny wszystkim członkom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej za ich hojne donacje, a wszystkim pracownikom, kierownictwu i zarządowi za poświęcony czas, wysiłek i oddanie tej wspaniałej corocznej akcji, która po raz kolejny okazała się wielkim sukcesem. Ogromne podziękowania kieruję również do prezesa i dyrektora wykonawczego PSFCU pana Bogdana Chmielewskiego, który zainicjował tę zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci” – podkreślił Mariusz Śniarowski, prezes Children’s Smile Foundation i jednocześnie przedstawiciel Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

Zwrócił też uwagę na ciężki czas jeżeli chodzi o akcje charytatywne, których w ostatnim czasie było bardzo dużo.

“Ostatni rok był szczególnie trudny do zwracania się z prośbą o datki, ponieważ zawirowania gospodarcze i wiele wspaniałych celów, w tym liczne zbiórki na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, mocno nadwyrężyły i tak już mocno napięte budżety wszystkich ludzi. Dlatego moja wdzięczność i szczere podziękowania są tym bardziej większe” – dodał w Mariusz Śniarowski.

PR Children’s Smile Foundation

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…