Dawid Miechur

Pomogliśmy: 2013

Dawid Miechur

Dawidek Miechur urodzony w 2008 roku. W wieku 3,5 lat zachorował na padaczkę. Jego stan zdrowia pogarszał się z miesiąca na miesiąc. Dawidek cofnął się w rozwoju, nie mówił zaczęły się problemy z chodzeniem oraz wszystkimi podstawowymi funkcjami życiowymi.

Okazało się że cierpi na śmiertelną chorobę CEROIDOLIPOFUSCYNOZĘ znaną także jako Battena zwiazana z mutacja genu CLN2. Jest to choroba genetyczna i nieuleczalna. Z czasem u dzieci cierpiących na zespół Battena stwierdza się zaburzenia umysłowe nasilające się drgawki, stopniowe pogarszanie się wzroku, oraz sprawności motorycznych, ostatecznie dziecko traci wzrok , przestaje wstawać z łóżka i traci kontakt z otoczeniem. Choroba zawsze kończy się śmiercią.

Jedyną nadzieją było leczenie Dawidka w klinice Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku.

W 2012 i w 2013 roku fundacja przekazała donacje w wysokości ponad $2,000, pokryła pobyt Dawida z rodzicami w Roland Mc Donald House w czasie pobytu w klinice w NY.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…