Adam Aftyka

Pomogliśmy: listopad 2013

Adam Aftyka

Adam Aftyka urodzony w 2005 od urodzenia cierpi na nowotwór oka zwany siatkówczakiem lub retinoblastoma.

Od urodzenia przebywa pod opieka babci, gdyż ma niewidomych rodzicow. Adaś był leczony od 2 tygodnia życia, początkowo w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie a po usunieciu prawego oka w 2007 roku, kontynuował terapie w Moorfields Eye Hospital w Londynie.

Od lutego 2013 r. Adam leczy się w USA, w Nowym Jorku. Dziecko odbyło specjalistyczne zabiegi na oku w Memorial Sloan-Kettering Cancer Center oraz 3 cykle chemioterapii w New York Presbyterian Hospital. Koszt leczenie wyniósł ponad $80,000.

W wyniku komplikacji po chemioterapii chlopiec był 2- krotnie hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii w MSKCC. Rachunki za leczenie bardzo obciażyły finansowo rodzine Adasia. Środki zebrane na leczenie Adasia zostały wyczerpane na chemioterapie i specjalistyczne zabiegi na oku.

Na obecnym etapie udało się uratować drugie oko Adasia ale konieczne sa systematyczne kontrole w Memorial Hospital połaczone z kontynuacja leczenia onkologiczno –okulistycznego.

W marcu 2013 roku Childrens Smile Foundation przekazała na leczenie Adasia kwotę 13,270.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…