Jaś Karwowski

Pomogliśmy: 2015, 2017

Jaś Karwowski

JAŚ KARWOWSKI urodzony w 2013 roku choruje na złośliwy nowotwór gałki ocznej – siatkówczak.

W Polsce dla Jasia nie było nadziei na uratowanie oczka, lekarze chcieli je usunąć.

Jedyną szansą dla chłopca było leczenie u doktora Abramsona w Memorial Sloan Kettering Cancer w NY. Wstępną kalkulacja kosztów leczenia  wyniosła ponad $ 140 tysięcy dolarów.

Children’s Smile Foundation przekazała w marcu 2015 roku dochód z loterii fantowej przeprowadzonej podczas Balu Walentynkowego w sumie  $ 3265 dolarów, powiększone o kwotę 2000 dolarów przekazanych w formie donacji przez Syrena Bakery na opłacenie kosztów leczenia w klinice w NY. Na konto Memorial Sloan Kettering Cancer w NY została wpłacona kwota $5,265.
 
W kwietniu 2017, 2 lata od ostatniej chemii, niestety coś odrodziło się w oczku Jasia i konieczne było ponowne leczenie w NY.

1 maja Jaś przeszedł operację wszczepienia płytki do oczka, którą przeprowadził Dr Abramson z kliniki Memorial Sloan Kettering Cancer na Manhattanie. Po 3 dniach płytka została wyciągnięta, Jaś wrócił do domu oczekując kolejnej wizyty u Dr Abramsona, która miała odbyć się 5 tygodni później.

Fundacja pezekazała na ten cel kwote $1,100.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…