Rodzina Wróblewski z Rockaway Park w NY

Rodzina Wróblewski z Rockaway Park w NY

Tragedia polskiej rodziny z Rockaway Park w Nowym Jorku – Pani Monika Wróblewski, jej mąż Krzysztof oraz dwójka ich dzieci: Julia (8 lat) i Kacper (5 lat) stracili wszystko – pamiątki rodzinne, zdjęcia, ubrania, meble… dorobek, który zgromadzili mieszkając w swoim mieszkaniu przez ostatnie siedem lat.

Wszystko to za sprawą, najprawdopodobniej, niedopałku z papierosa, który ktoś wyrzucić musiał ze swojego mieszkania. Niedopałek wylądował na balkonie rodziny Wróblewskich, a wiatr, tak charakterystyczny dla położonej nad oceanem dzielnicy, uniemożliwił ugaszenie ognia, który pochłonął wszystko.

Mieszkanie, które zajmowali Państwo Wróblewscy, jest jednym z kilkudziesięciu, które znajdują się w 12-piętrowym bloku. Policja i straż pożarna prowadzą śledztwo, ale pewne jest, że ogień pochodził z zewnątrz mieszkania.

Children’s Smile Foundation przekazała donację w wysokości $3,775 na pomoc rodzinie na zakupienie niezbędnych rzeczy dla dzieci.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…