Trwa akcja “Świąteczny Uśmiech Dziecka”

13 grudnia, 2022

Trwa akcja “Świąteczny Uśmiech Dziecka”

Tradycyjnie pod koniec roku Children’s Smile Foundation i Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizują wspólną akcję charytatywną na rzecz wybranych polskich hospicjów oraz polonijnej fundacji wspierającej chore i będące w potrzebie dzieci.

“Świąteczny Uśmiech Dziecka” odbywa się po raz dziewiąty i objęty jest honorowym patronatem Pierwszej Damy RP – Agaty Kornhauser-Dudy.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 25 listopada i potrwa do 31 grudnia. Jej beneficjentami są trzy polskie hospicja: Łódzkie Hospicjum dla Dzieci “Łupkowa” w Łodzi, Hospicjum dla dzieci “Nadzieja” w Toruniu i Hospicyjny Dom Aniołków w Kępie Zaleszańskie, a także nowojorska Children’s Smile Foundation. Celem tej świątecznej akcji charytatywnej jest zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych.

“Świąteczny Uśmiech Dziecka” jest wspólną akcją Children’s Smile Foundation i Polsko-Słowiańskej Federalnej Unii Kredytowej. Kredyt: Archiwum PSFCU

Okres bożonarodzeniowy jest idealnym czasem do niesienia pomocy i przekazywania podarunków dla potrzebujących i chorych dzieci. Dzięki hojności członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – bowiem wśród nich jest przeprowadzana zbiórka – można w bardzo prosty i łatwy sposób wywołać, a nawet przywrócić świąteczny uśmiech na wielu dziecięcych twarzach. Żeby to zrobić wystarczy dokonać wpłaty na wybranego przez siebie beneficjenta. W sumie Children’s Smile Foundation założyła w tym celu, w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, cztery niezależne konta, z których po zakończeniu akcji wszystkie zebrane fundusze – bez jakichkolwiek opłat i potrąceń – zostaną przekazane poszczególnym beneficjentom.

Donacje można przelać bezpośrednio ze swojego konta na wybrane hospicjum lub polonijną fundację pomagającą chorym i potrzebującym dzieciom. W tym celu podczas dokonywania transakcji w jednym z oddziałów PSFCU należy wskazać nazwę danej organizacji lub instytucji, albo odpowiadający im numer konta:

  • Łódzkie Hospicjum dla Dzieci “Łupkowa” w Łodzi, nr konta: 1491123
  • Hospicjum dla dzieci “Nadzieja” w Toruniu, nr konta: 1491129
  • Hospicyjny Dom Aniołków w Kępie Zaleszańskie, nr konta: 1491132
  • Children’s Smile Foundation w Nowym Jorku, nr konta: 1491138
Tegoroczni beneficjenci akcji “Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Kredyt: Archiwum PSFCU

Donacje mogą też być przekazywane poprzez bankowość internetową oraz mobilną aplikację Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Wówczas w rubryce, w której podaje się nazwisko odbiorcy należy wpisać “CSF”.

W związku z tym, że Children’s Smile Foundation jest organizacją charytatywną (not-for-profit) zarejestrowaną zgodnie z paragrafem 501(c)(3) Kodeksu Podatkowego USA wszystkie donacje można sobie odliczyć od podatków. W tym celu prosimy o kontakt z polonijną fundacją (tel.: 718-894 6443) lub ze swoim doradcą podatkowym.

Wspólna akcja Children’s Smile Foundation oraz Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – “Świąteczny Uśmiech Dziecka” organizowana jest od 2014 roku. Od kilku lat honorowy patronat nad tą inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda. W sumie podczas ośmiu dotychczasowych edycji akcji, członkowie PSFCU wpłacili ponad milion dolarów (dokładnie 1,000,009 dolarów). Największą kwotę – prawie 175 tys. dolarów – zebrano podczas ubiegłorocznej edycji “Świątecznego Uśmiechu Dziecka”. W tym roku – do 21 grudnia – zebrano już prawie 102 tys. dolarów.

Zachęcamy do składania donacji i serdeczne dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.

PR Children’s Smile Foundation

Zdjęcie główne: Donację na rzecz akcji “Świąteczny Uśmiech Dziecka” w oddziale PSFCU na Staten Island złożył nawet Święty Mikołaj. Kredyt: Children’s Smile Foundation.

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…