Zbliża się charytatywny “Bieg o Uśmiech Dziecka”

25 sierpnia, 2023

Zbliża się charytatywny “Bieg o Uśmiech Dziecka”

Children’s Smile Foundation zaprasza na siódmą edycję charytatywnego “Biegu o Uśmiech Dziecka”. Zgodnie z tradycją jest on organizowany wspólnie z Polska Running Team, a patronat honorowy sprawuje Konsulat Generalny RP Nowym Jorku.

Tegoroczny “Bieg o Uśmiech Dziecka” odbędzie się w niedzielę, 24 września, i będzie miał miejsce w Forest Park na Queensie (Woodhaven Blvd. & Forest Park Dr., Queens, NY 11421 – obok Victory Field). Trasa będzie rozciągała się wśród pięknych parkowych widoków, co na pewno dostarczy biegaczom dodatkowych atrakcji. Jej dystans będzie wynosił 5 km (5K). Początek sportowej imprezy zaplanowany jest na godz. 10:00 rano.

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową https://events.elitefeats.com/23childrenssmile (wystarczy smartfonem zeskanować QR kod znajdujący się na plakatach i ulotkach), lub tu poniżej:

Donacja od uczestników wynosi 40 dolarów. W tę cenę wliczona jest okolicznościowa koszulka 7. edycji “Biegu o Uśmiech Dziecka”, a także kawa, herbata i ciasto. W dodatku osoby biegnące na dystansie 5K, które zarejestrują się przed 3 września, będą miały obok numeru startowego wydrukowane swoje imię. W dniu biegu rejestracja potrwa tylko do godz. 9:00 rano,a donacja będzie wynosiła 50 dol. Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat udział w biegu jest bezpłatny, a trasa jaką będą miały do pokonania będzie wynosiła 1000 m (1K). Dochód z charytatywnej imprezy będzie przeznaczony na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom.

Honorowy patronat nad siódmą edycją “Biegu o Uśmiech dziecka” objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

“Jestem pełen uznania dla szczytnego celu tego przedsięwzięcia, którym jest niesienie pomocy dzieciom pokrzywdzonym przez los. Dzięki cykliczności tego wydarzenia, również w tym roku możliwe będzie wsparcie kolejnych chorujących dzieci. Cieszę się, że entuzjaści biegania biorący udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Uśmiech Dziecka mogą przyczynić się swoją aktywnością sportową do polepszenia zdrowia, a także warunków życia jej podopiecznych” – napisał w liście przesłanym do Children’s Smile Foundation konsul generalny Adrian Kubicki.

Radości z możliwości przeprowadzenia kolejnej edycji “Biegu o Uśmiech Dziecka” nie krył Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. “Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mogli spotkać się na naszej dorocznej sportowej charytatywnej imprezie. Liczę, że w tym roku będzie rekordowa frekwencja ponieważ już chyba nikt nie będzie się obawiał pandemii, która – mam nadzieję – opuściła nas na dobre. W dodatku tym razem organizujemy bieg w niedzielę, a nie w sobotę jak rok temu, więc nasza impreza nie powinna kolidować z zajęciami w polskich szkołach dokształcających przez co na pewno będzie więcej dzieci i młodzieży – podkreślił Wojciech Maślanka. Dodał, że ma nadzieję, że prócz frekwencji dopisze także pogodna, bo od niej również na pewno dużo będzie zależało.

Siódma edycja “Biegu o Uśmiech Dziecka” możliwa jest do zorganizowana dzięki wsparciu sponsorów i donatorów. Głównym sponsorem jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Poza tym charytatywną imprezę wsparły także firmy: ETS Contracting, Inc., Perecman Firm PLLC, Belvedere Bridge, Joanna Gwozdz Attorney at Law, Pulaski Association of Business and Professional Men, Arthur’s Funeral Home, Green & Szymanski – Low Offices, Block O’Toole & Murphy LLP-Paweł Wierzbicki, Vision Financial Planning, Victoria Consulting & Development LLC, Cobalt Mechanical, AMN Corporation, Grzegorz Wolski PT PC, Ella Business Center Insurance, All State-Robert Dworniczak, FT Services & Distribution LLC, JEPOL Construction oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. JPII na Maspeth.

Natomiast patronat medialny sprawują: “Biały Orzeł”, “Kurier Plus”, “Nowy Dziennik”, “Tygodnik Plus”, “Super Express” oraz portale – www.Bazarynka.com i www.Poland.us (Dziennik Polonijny).

Więcej informacji na temat “Biegu o Uśmiech Dziecka” można uzyskać w biurze Children’s Smile Foundation oraz  pod numerami telefonów: 347-602-3622 lub 718-894-6443.

Zdjęcia z ubiegłorocznego “Biegu o Uśmiech Dziecka” można zobaczyć w naszej galerii pod adresem: https://childrenssmilefoundation.org/m,6512,a,10250,bieg-o-usmiech-dziecka-2022.html

PR Children’s Smile Foundation

Ostatnie wiadomości

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda…

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…