Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

6 czerwca, 2024

Jubileuszowe wyróżnienie dla Children’s Smile Foundation

Polonijna Fundacja Uśmiech Dziecka znów okazała się bezkonkurencyjna w dzielnicy, w której mieści się jej siedziba. Nagroda “Best of Maspeth 2024” przyznana w kategorii “Social workers & services” wędruje do niej po raz dziesiąty i ma szczególną wymowę ponieważ w tym roku organizacja ta obchodzi 25-lecie swojego istnienia. 

“Takie wyróżnienia mają dla nas ogromne znaczenie ponieważ świadczą, że nasza ciężka praca oraz pomoc, którą niesiemy potrzebującym i chorym dzieciom jest zauważalna i doceniana – podkreśla Joanna Gwóźdź, prezes Children’s Smile Foundation. – Ta nagroda, ale także słowa wdzięczności należą się również wszystkim naszym sponsorom, wolontariuszom i przyjaciołom fundacji, którzy nam kibicują i pomagają abyśmy mogli działać, wspierać finansowo i ratować życie najmłodszych, tak bardzo pokrzywdzonych przez los” – dodaje szefowa Fundacji Uśmiech Dziecka.

Statuetka “Best of Maspeth” to doroczne wyróżnienie przyznawane przez Maspeth Award Program najlepszym biznesom i organizacjom działającym w tej dzielnicy. “Każdego roku wyłaniamy firmy, które naszym zdaniem osiągnęły wyjątkowy sukces marketingowy w swojej lokalnej społeczności i kategorii biznesowej” – czytamy w liście przesłanym przez Kapitułę nagrody “Best of Maspeth 2024”. Children’s Smile Foundation otrzymała ją w kategorii “Social workers & services”. Mimo że na statuetce widnieje bieżący rok, to jest ona również związana z osiągnięciami z 2023 roku. Wyróżnienie to przyznano polonijnej organizacji działającej na zasadach non profit już po raz dziesiąty.

Warto przy okazji przypomnieć, że w dwa lata temu Fundację Uśmiech Dziecka dodatkowo włączono do lokalnego Business Hall of Fame.

“Skupiamy się na firmach, które mimo trudnych ekonomicznie czasów wykazały się umiejętnością wykorzystania różnych metod marketingowych, aby rozwijać swój biznes. Wybrane firmy są przykładem tego, co jest najlepsze w małym biznesie” – czytamy w piśmie, w którym dodano również, że Kapituła nagrody koncentruje się na jakości, a nie ilości. “Są to lokalne firmy, które wzmacniają pozytywny wizerunek małego biznesu poprzez obsługę swoich klientów i naszej społeczności. Te wyjątkowe firmy sprawiają, że Maspeth i jej okolica jest doskonałym miejscem do życia, pracy i zabawy” – stwierdzono w przesłanym liście dodając, że nagrodę przyznano na podstawie analizy opinii i wiadomości pochodzących z różnych źródeł.

“Nasza organizacja współpracuje wyłącznie z właścicielami lokalnych firm, stowarzyszeniami profesjonalistów oraz grupami handlowymi i marketingowo-reklamowymi. Naszą misją jest uznanie wkładu małych lokalnych firm w gospodarkę Stanów Zjednoczonych” – dodano na zakończenie pisma informującego o nagrodzie. Wyróżnienie to dowodzi też, że działalność Children’s Smile Foundation jest bardzo potrzebna i wnosi wiele dobrego w życie Maspeth, ale także innych nowojorskich dzielnic, a nawet różnych miast i stanów. W dodatku zasięg jej działania sięga zdecydowanie dalej, bowiem pomoc i wsparcie jakie okazuje potrzebującym i chorym dzieciom przekazywana jest także do innych państw i przede wszystkim do Polski. To że pomoc okazywana przez polonijną organizację non profit jest zauważalna i doceniana przez Amerykanów kształtuje również dobry wizerunek oraz opinię o całej Polonii. Jest to oczywiście zasługa fundacyjnej Rady Dyrektorów, która podejmuje odpowiednie decyzje oraz ciężkiej społecznej pracy wielu wolontariuszy, a także sponsorów i donatorów, dzięki którym Children’s Smile Foundation może realizować swoją statutową misję. W jej ramach organizacja ta pomaga chorym i potrzebującym dzieciom i daje im światełko nadziei na lepsze jutro. Jej wsparcie również podnosi na duchu zrozpaczone rodziny, które szukają ostatniej deski ratunku oraz wykorzystują każdą możliwość aby leczyć i ratować swoje pociechy. Spektrum problemów zdrowotnych z jakimi do polonijnej fundacji zwracają się rodzice gromadzący fundusze na leczenie chorych dzieci, jest bardzo szerokie – od porażeń mózgowych, poprzez wady genetyczne, autyzm, aż po różne rodzaje nowotworów, spośród których najpopularniejszy jest siatkówczak, czyli rak siatkówki oka. Działająca od 25 lat Fundacja Uśmiech Dziecka sporą część funduszy pozyskuje także ze zbiórek oraz imprez, które organizuje. Wśród nich są zarówno cykliczne wydarzenia odbywające się od wielu lat, jak również jednorazowe akcje mające bardzo duże znaczenie zarówno dla fundacji jak również dla lokalnej i polonijnej społeczności.

“Do mających już swoją tradycję imprez, w dodatku cieszących się bardzo dużą popularnością na pewno należy zaliczyć Bal Walentynkowy, który zawsze przynosi nam spory dochód. Poza tym bardzo popularne są Mikołajki, które w roku ubiegłym przyciągnęły, wraz z rodzicami, około 300 osób. Wówczas dzięki wsparciu sponsorów rozdaliśmy dzieciom prawie 200 bezpłatnych paczek. Ogromnym sukcesem jest także organizowana wspólnie z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową akcja ‘Świąteczny Uśmiech Dziecka’, podczas której w ciągu jej dziesięciu edycji zebraliśmy prawie 1,28 mln dolarów, które trafiły m.in. do wybranych hospicjów w Polsce” – mówi Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. Do stałych imprez należą też akcje organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Dnia Matki, Dnia Ojca czy też Bieg o Uśmiech Dziecka – 5K Run.

W ciągu ostatniego roku, od chwili otrzymania poprzedniego wyróżnienia ‘Best of Maspeth 2023’ uruchomiliśmy również dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego rok temu dziewięcioletniego Franka Rudaka, którego teraz wychowuje samotna babcia, a drugi dedykowany jest pamięci Zofii i Jana Markulaków, zmarłych rodziców kapelana Children’s Smile Foundation i zarazem proboszcza parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Jego celem jest pomoc polonijnym dzieciom potrzebującym wsparcia finansowego na rozwój swoich umiejętności” – wyjaśnia  dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation. To oczywiście tylko te najważniejsze akcje polonijnej organizacji, które na pewno nie umknęły uwadze członkom Kapituły nagrody “Best of Maspeth 2024”, którą wyróżniono Fundację Uśmiech Dziecka.

PR Children’s Smile Foundation

Zdjęcia:

Maspeth Award 2024-1 – Rada Dyrektorów Children’s Smile Foundation z nagrodą przyznaną przez Maspeth Award Program. Od lewej stoją: Andrzej Grzegorzewski, Aldona Trzeciak, Agata Leszczyńska, Nicholas Kaponyas (z tyłu), kapelan ks. Grzegorz Markulak, Romana Narożnik (sekretarz), Krzysztof Rostek (założyciel), Joanna Gwóźdź (prezes), Karl Liszewski (wiceprezes), Mariusz Śniarowski i Beata Klar-Jakubowska / Foto: WOJTEK MAŚLANKA

Maspeth Award 2024-2 – Children’s Smile Foundation otrzymało nagrodę “Best of Maspeth 2024” w kategorii “Social workers & services”/ Foto: WOJTEK MAŚLANKA

Ostatnie wiadomości

Nowe fundusze w Children’s Smile Foundation

Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu…

Walentynkowy “Uśmiech Dziecka”

"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez…

Kolejny sukces “Świątecznego Uśmiechu Dziecka”

Ponad 150 tys. dolarów zebrano w ramach akcji "Świąteczny Uśmiech Dziecka" zorganizowanej wspólnie przez Children's Smile Foundation…