slider small

DONATE
08 SATURDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
25.06.20
Konkurs plastyczny dla dzieci
Dzień Dziecka w tym roku miał inny przebieg niż w minionych latach. Ze względu na zaistniałą sytuację Fundacja Uśmiech Dziecka zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Dziękujemy strażakom za ratowanie życia w czasie epidemii korona wirusa”. więcej»

06-26-2017

Jakub Synowiec - czerwiec 2017

Jakub Synowiec - czerwiec 2017
Jakub Synowiec 12 letni chłopiec urodził się z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca - HLHS - niedorozwojem lewej komory (oznacza to, że żyje tylko z jedną komorą serca).


Przeszedł dwie operacje - pierwszą gdy miał tydzień, drugą w wieku siedmiu miesięcy. Niestety w kilka dni po drugiej operacji doszło u Kuby do zatrzymania akcji serca i na skutek tego niedotlenienia mózgu. Od tego czasu cierpi na porażenie czterokończynowe: nie chodzi, sam nie siedzi, nie przewraca się na boki, nie bawi się rączkami ponadto nie mówi, ma padaczkę, głęboki niedosłuch obustronny.

Od trzech lat karmiony jest specjalna rurką prosto do żoładka (PEGiem), a od roku oddycha poprzez rurkę.

Kuba jest dzieckiem leżącym i całkowicie uzależnionym od drugiej osoby. Dzięki intensywnej rehabilitacji i terapiom wspomagającym stan ruchowy się nie pogarsza, a Kuba jest radosnym i pogodnym dzieckiem.

Childrens Smile Foundation przekazała w czerwcu 2017 donację w wysokości $1,000 na opłacenie  dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego.NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER