small slider

DONATE
23 FRIDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA

2016


Bal Walentynkowy

Doroczny Bal Walentynkowy Children’s Smile Foundation odbył się 13 lutego 2016 r. w eleganckich wnętrzach Elite Palace w Woodside.

Jak co roku, podczas balu honorowane są osoby, którym nie jest obojętny los chorych dzieci. Za długoletnie wspieranie fundacji oraz działalność charytatywną na rzecz najmłodszych, Fundacja Uśmiech Dziecka wyróżniła w tym roku Państwa Małgorzatę i Andrzeja Natkańców, właścicieli firmy AMN Corporation Heating & Plumbing Contractor.

Podopieczni pani Bożeny Konkiel z Kobo Music Studio – Claudia Nytko, Nicholas Kapones i Robert Bronchard, zaprezentowali się przed licznie zgromadzonymi tego wieczoru gośćmi w klasycznym repertuarze, szczególnie dedykując swój występ uhonorowanej parze.

Tradycją bali Children’s Smile Foundation stały się aukcje, z których dochód przeznaczany jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Tegorocznej aukcji, prowadzonej przez Prezesa fundacji Marka Skulimowskiego, towarzyszyły gorące, wręcz sportowe emocje, na licytację trafiły bowiem m.in. koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka oraz zdjęcie z autografem Justyny Kowalczyk, a także piłka z podpisami polskich tenisistów. Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się wystawione na aukcję litografie oraz najnowsza książka Rafała Olbińskiego, obrazy Bogdana Kujawskiego, Zbigniewa Sokołowskiego i Haliny Wiel. Dzięki darczyńcom oraz ludziom dobrego serca, dochód z tegorocznej aukcji wyniósł $ 6,200.

Loteria fantowa była okazją, aby zgromadzeni goście mogli wesprzeć starania Children’s Smile Foundation w walce o zdrowie cierpiącej na nowotwór oka Matyldy Jastrowicz. Każdy wykupiony los był jednocześnie cegiełką na leczenie kilkunastomiesięcznej dziewczynki, a także szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród. Goście honorowi balu, państwo Natkaniec, ufundowali główną nagrodę: 55-cio calowy telewizor Samsung, American Travel Abroad ufundował bilet lotniczy z Nowego Jorku do Warszawy, Fundacja Uśmiech Dziecka podarowała kamerę GoPro, firma INGLOT atrakcyjny zestaw kosmetyków i bilety na Broadway, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa ofiarowała na loterię kosze podarunkowe i bony. Szczęśliwcy mogli też wylosować biżuterię Tiffany & Co. oraz jedną z wielu nagród pocieszenia. Udało się uzbierać kwotę ponad $ 3260 tys., które pomoga opłacić koszt pobytu Matyldy w Roland Mc Donald House w Nowym Jorku oraz leczenie u Doktora Abramsona.

Wspaniałą oprawę muzyczną balu zapewnił zespół The Masters, który od lat angażuje się w działania Children’s Smile Foundation. Brawurowe wykonania znanych przebojów porwały do tańca wszystkich gości, którzy bawili się wyśmienicie do późnych godzin.


Recital Artura Rucińskiego w Konsulacie

Wybitny polski baryton Artur Ruciński, nowa gwiazda Metropolitan Opera w towarzystwie pianisty Craiga Kettera, wystąpił z charytatywnym koncertem na pomoc Children’s Smile Foundation.W programie mogliśmy wysłuchać arie z oper Belliniego, Czajkowskiego Donizettiego, Mozarta i Verdiego oraz pieśń Karłowicza w wykonaniu wybitnego artysty.

Dochód z koncertu w wysokości $ 3286 został przekazany na leczenie Magdaleny i Niny Adamczak, które urodziły sie z wrodzoną wadą genetyczną powodującą niepełnosprawność intelektualną, opóźnienia rozwoju psychoruchowego. Dziewczynki są podlączone do respiratorów, nie poruszają rączkami ani nóżkami, nie mogą siedzieć I nie będą chodziły, znajdują się pod stałą. 


Hawajski Dzień Dziecka 

W dniu 5 czerwca 2016 r. odbyła się doroczna impreza charytatywna Childrens Smile Foundation - Hawajski Dzień Dziecka. Tegoroczny festyn był dedykowany dwóm chorym

dziewczynkom: 10 letniej Gabrysi Weese z Queensu z lekkim porażeniem mózgowym, wymagającej stałej rehabilitacji oraz 3 letniej Anielki Płochockiej ze złośliwym nowotwórem oka, która będzie poddawana chemioterapii w klinice w NY przez Dr. Abramsona.

Zgromadzonych gości powitał Konsul Mateusz Stąsiek oraz prezes fundacji Marek Skulimowski.

W zadaszonej hali Knockdown Center mieszczącym się przy 52-19 Flushing Avenue w Maspeth pomimo deszczowej pogody na zewnątrz panowała atmosfera jak na Hawajach. Dekaracja sali wykonana przez dzieci z programu “Sztuka dla Najmłodszych” , prowadzonego przez pania Krystynę Pitule (min ogromne stojące palmy) wprowadziła gości w hawajski nastrój. Tego popołudnia panowały stroje hawajskie, wolontariusze oraz dyrektorzy z fundacji byli przebrani w hula spódnice i koszulki w palmy a na szyjach mieli naszyjniki z kwiatów.

Uczestnicy mogli rownież sami zrobić sobie spódnice hawajskie oraz maski i naszyjniki z kwiatów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło sie jak co roku stanowisko PSFCU oddzialu w Maspeth, które przygotowało dla dzieci duzo nagród i firmowych gadżetów. Byli z nami także przedstawiciele The Perecman Law Firm, którzy rozdawali swoje firmowe koszulki i nie tylko.

W porogramie festynu mogliśmy podziwiać występy uzdolnionych młodych talentów. Przed publicznością wystąpił zespół Gaudete pod kierunkiem Ewy Gindorowicz z piosenkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję oraz zespół taneczny pani Danuty Zakrzewskiej Iskierki. Uzdolniona młoda solistka Paulina Nowakowska wykonała utwór z repertuaru Urszuli “ Dmuchawce, latawce, wiatr” oraz piosenkę zespołu Feel. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach z nagrodami oraz w licznych atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych: byl zamek do skakania ze zjeżdzalnią, salon piękności, tatuaże, kolorowe skręcane balony, gry sprawnościowe- rzut do celu i kolorowy piasek. Można było zrobic sobie smieszne zdjęcia w Photo Boots z dodatkami hawajskimi oraz nauczyć sie tańca hula. Czas umilała muzyka z DJ IKEZ JR.

Na uczestników festynu czekał bufet przygotowany i obsługiwany przez Radę Dyrektorów fundacji, z tradycyjnymi potrawami z grilla. Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyła się wata cukrowa, popcorn, gofry z bitą śmietaną. Nie mogło zabraknąć loterii fantowej, z której dochód został w pełni przeznaczony na leczenie Gabrysi i Anieli. Główna nagrode Ipad ufundował Adwokat Mariusz Śniarowski z The Perecman Law Firm a jednocześnie dyrektor fundacji.

Dochod z festynu w wysokości $5,231 zostal przekazany na leczenie Gabrysi i Anielki.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim sponsorom festynu:

POLISH SLAVIC FEDERAL CREDIT UNION
JOANNA GWOZDZ, ESQ
THE PERECMAN FIRM, PLLC
BRIDGE CAPITAL ENTERPRISES LTD
LOWELL FOODS AMN CORPORATION
AJ GREENWICH MANAGEMENT CORP.
SYRENA BAKERY
AUTOMAX SERVICES, INC
THE HELLER LAW FIRM
KURIER PLUS
POLAND US
RADIO RAMPA
SUPER EXPRESS
KRASNALE POLISH -AMERICAN FAMILY GROUP
RIDGEWOOD SAVING BANK
SZKOŁA JĘZYKA i KULTURY POLSKIEJ im. Św. J.P. II
KRAKUS DELI, INC
W.STAR REMODELING, INC
EUROPEAN DELI
 


Aukcja obrazów w Konsulacie

“Wieczór ze Sztuką”, organizowany dorocznie przez Children’s Smile Foundation, odbył się 12 czerwca 2016 roku w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz nowojorskiej Polonii. Nic więc dziwnego, że na wystawę obrazów, połączoną z aukcją, przybyło wielu gości, oraz artyści, których prace można było podziwiać: Anetta Bilińska, Ewa Zeller, Janusz Skowron, Paweł Bielecki, Bogdan Kujawski i Mietko Rudek.

Podczas otwarcia „Wieczoru” miało miejsce wzruszające pożegnanie z panią Konsul Generalną Urszulą Gacek, która zaprzyjaźniona z Children’s Smile Foundation wspierała jej działania i uczestniczyła w organizowanych przez fundację wydarzeniach.

„Wieczór ze Sztuką” miał jak zwykle wyjątkową oprawę muzyczną. W galerii usłyszeć można było młodą skrzypaczkę Olivię Przydzial. Utwory muzyki klasycznej wykonali brawurowo podopieczni pani Bożeny Konkiel z Kobo Music Studio: Robert Bronchard - fortepian, Kerri Thomson - wokal, Nicholas Kaponyas – fortepian.. Jazzowymi interpretacjami znanych utworów zachwycił saksofonista Krzysztof Medyna w towarzyszeniu pianisty Andrzeja Winnickiego.

Aukcję, tradycyjnie, poprowadził Marek Skulimowski, prezes Childrens’s Smile Foundation. W tym roku wystawiono na sprzedaż 49 prac, a wśród nich fotografie Andrzeja Tyszko, Ryszarda Horowitza oraz ikony Bogusława Onsowicza. Najwyższą cenę osiągnęła litografia „Ślub” Rafała Olbińskiego, którą za $1,500 wylicytował malarz Bogdan Kujawski. Obraz „Miasto w deszczu” ojca Pawła Bieleckiego osiągnął cenę $700, a za pracę „Biała sukienka” Bogdana Kujawskiego nabywca zapłacił $ 650. Łączna kwota uzyskana z tegorocznej aukcji, to $10,800.

Jak co roku, zaprezentowano także prace wykonane przez dzieci z domów dziecka i ośrodków społecznych w Polsce - Stowarzyszenie na Rzecz Twórców Niepełnosprawnych „Nike” z Białegostoku, Dom Dziecka „ Jedynka” z Białegostoku, Jeleniej Góry – Dom Dziecka „ Nadzieja”, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Ełku, oraz Towarzystwa im.Św. Brata Alberta ze Stalowej Woli – „Ochronka”. Dochód ze sprzedaży prac wyniósł $ 888 i zostanie przekazany na pomoc podopiecznym tych instytucji.

Fundacja Uśmiech Dziecka pragnie gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli tegoroczny „Wieczór ze Sztuką” - Konsulatowi Generalnemu RP w Nowym Jorku, artystom, którzy przekazali na aukcję swoje prace, darczyńcom, który ofiarowali obrazy ze swych prywatnych zbiorów, występującym muzykom, wolontariuszom, oraz wszystkim, którzy wspierają finansowo fundację w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom. 


Przyjęcie urodzinowe u Państwa Natkaniec

27 sierpnia 2016 r. Pan Andrzej i Małgorzata Natkaniec z Ewą i Januszem Natkaniec zorganizowali w domu przyjęcie urodzinowe, zapraszając najbliższą rodzinę oraz swoich przyjaciół. Był to miły letni wieczór, a przepyszne potrawy serwowane tego dnia były przygotowane przez gospodarzy. Rodzina Państwa Natkaniec po zakończeniu przyjęcia przekazała na Children’s Smile Foundation donację w wysokości 4.000 dolarów na pomoc potrzebującym dzieciom. Dziękujęmy za piękny gest i ogromne serce organizatorom urodzin oraz zgromadzonym gościom.


Bieg o Uśmiech Dziecka

‘’Bieg o Uśmiech Dziecka” organizowany przez Children’s Smile Foundation odbył się w niedzielę, 16 października 2016. To kolejna akcja charytatywna zorganizowaną przez fundację wspólnie z Polska Running Team pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Tegoroczne wydarzenie miało miejsce w Forest Parku na Queens przy Woodhaven Blvd. Impreza podzielona była na trzy części: bieg dla najmłodszych uczestników w wieku 4-7 lat, kilometrowy bieg dla starszych dzieci od 8-12 lat oraz 5-cio kilometrowy bieg dla dorosłych. Trasa biegu dla dorosłych wyznaczona była przez Artura Tyszuka z Polska Running Team. W tym roku zawodnicy biegli droga przez park z odcinkiem, który prowadził leśną drogą. Dzieci przebiegły krótszy odcinek na czele z Arturem Tyszukiem. Pogoda dopisała, bylo pięknie i słonecznie. W biegu wzięło udział 156 osób oraz 70 dzieci. Gościem honorowym była Pani Konsul Małgorzata Rejek-Radoń, która przybyła z całą rodziną i uroczyście otworzyła bieg.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Karolina Niepokój, II miejsce Katarzyna Domejko, III miejsce Marta Wawrzusiak. Wśród mężczyzn pierwszy dobiegł Gracjan Budzilowicz, II miejsce zajął Joseph Iwan a III na mecie był Tomasz Draus. W kategorii najmlodszych 4-7 lat zwyciężyli: I miejsce Maciej Kućmierz, II miejsce Gabrysia Kućmierz, III miejsce Ola Kolano, dzieci 8-12 lat: I miejsce Aleksander Jopek, II miejsce Krystian Bar, III miejsce Jakub Radoń. Trofea zwycięzcom wręczyli prezes fundacji Marek Skulimowski oraz Vice Prezes Mariusz Śniarowski. Nagrody dla najlepszych biegaczy ufundowala Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oddział w Maspeth, a osobiście wręczyła Pani Manager oddziału w Maspeth Małgorzata Leniartek.

Niedzielne wydarzenie w Forest Park okazało sie bardzo udaną imprezą rodzinną. Atmosfera całego wydarzenia była radosna co było widać na roześmianych twarzach uczestników oraz organizatorów.

‘’Bieg o Uśmiech Dziecka” to druga tego typu impreza przeprowadzona przez fundację Chidlren’s Smile Foundation i napewno będzie kontynuowana w przyszłości. Celem ‘’Biegu o Uśmiech Dziecka’’ było zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los, podopiecznym fundacji. Dochód z biegu w wysokości $ 6678 zostanie przekazany na leczenie dzieci .

Fundacja pragnie z całego serca podziękować wszystkim uczestnikom i sponsorom biegu. Szczególne podziękowania Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unit Kredytowej, Polska Running Team, Belvedere Bridge, Victoria Consulting & Development LLC, Vision Financial Planning, Adwokat Mariusz Sniarowski, Inglot USA AMN Corporation oraz Szkole Języka i Kultury Polskiej im.Św.Jana Pawła II w Maspeth za ufundowanie koszulek dla dzieci. Dziękujemy całej drużynie Polska Running Team , która bardzo licznie wzięła udział w biegu oraz wolontariuszom, którzy dzielnie pomagali przy organizacji wydarzenia.


Halloween Party

Dyrektorzy Children’s Smile Foundation zaprosili swoich przyjaciół na zabawe halloweenową. Zabawa odbyła się 29 października w Amber Health Club przy 71 India Street na Greenpoint dzięki uprzejmości właścicieli klubu, którzy nieodpłatnie udostępnieli lokal. Dochód w wysokości $ 2640 został przeznaczony na pomoc polskim dzieciom, w różny sposób pokrzywdzonym przez los.

Pomyslowość i różnorodność kostiumów zachwycała. Prym wiodły oczywiście panie, były czarownice, białe damy, pszczółka Maja, seksowne uczennice, stewardesy oraz wiele innych. Zabawa była super, humory szampańskie, bufet zimny i gorący dzieło dyrektorek fundacji zaspokoił najbardziej wybredne podniebienia.


Mikołajki

Nasza coroczna zabawa Mikołajkowa odbyła sie w sobotę 3 grudnia w Kościele Św. Macieja w Ridgewood. W imprezie wzięło udział 217 dzieci oraz około 180 dorosłych.

Na zgromadzonych gości czekało wiele różnych atrakcji: konkursy, arts & crafts, malowanie twarzy, tańce, pokazy klaunów z “Circus show”, loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, a także występ dziecięcego zespołu Gaudete z Maspeth, prowadzonego przez Ewę Gindorowicz. Zespół śpiewał kolędy oraz piosenki świąteczne. Nie zabrakło poczęstunku, w tym gorącego obiadu przygotowanego dla wszystkich uczestnikow imprezy przez European Deli z Middle Village. Do zabawy przygrywał zespół The Masters, przy którego muzyce bawiły się dzieci oraz dorośli.

Wszystkie maluchy otrzymały prezenty, które wręczył im Święty Mikołaj, paczki były przygotowane przez fundację oraz Lowell Foods.

Wśród gości specjalnych pojawiła się konsul Sabina Klimek z mężem oraz córeczką Julią. Byli także członkowie zarządu Children’s Smile Foundation na czele z Krzysztofem Rostkiem, jej założycielem, oraz prezesem elektem Mariuszem Śniarowskim. Tylko podczas loterii uzbierano 2285 dol. – w sumie ponad 5 tys. dolarów zostało przekazane na świąteczną pomoc dzieciom i ich rodzinom pokrzywdzonym przez los z Nowego Jorku oraz dzieciom z Domow Dziecka w Polsce.

Imprezę prowadziła Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza Fundacji Uśmiech Dziecka. Zabawa odbyła się dzięki wsparciu wielu sponsorów, wśród nich byli m.in.: Lowell Foods, Syrena Bakery, P-SFCU, Bridge Capital Enterprises, Ridgewood Saving Bank, Euro Deli, Dr Iwona Mienko, Kearny Federal Savings, Maspeth Dental Savings, Migiel Funeral Home oraz Krakus Deli.


Świąteczny Uśmiech Dziecka z PSFCU

Ponad 133 tysiące dolarów zebrano na trzy dzięcięce hospicja w Polsce oraz potrzebujące polonijne dzieci w metropoliach Nowy Jork i Chicago. Akcja charytatywna „Świąteczny Uśmiech Dziecka” zorganizowana zostala już po raz trzeci przez Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową (PSFCU) i nowojorską Fundacji Uśmiechu Dziecka.

Podczas trwającej od 25 listopada ub. r. do 14 stycznia br. Członkowie PSFCU zebrali łącznie 133 204 dolary, składając datki w siedemnastu oddziałach polonijnej instytucji finansowej oraz on-line. Z tej kwoty, do hospicjum dla dzieci w Rzeszowie trafi 45 769 dolarów, do dziecięcego hospicjum „Pomóż im” w Białymstoku 41 995 dolarów oraz do - rekomendowanego przez Pierwszą Damę RP panią Agatę Kornhauser-Dudę – krakowskiego hospicjum dla dzieci „Alma Spei” 32 697 dolarów. Na konto Fundacji Uśmiechu Dziecka, która wspiera potrzebujące polonijne dzieci – Członkowie PSFCU wpłacili 12 742 dolary.NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER