slider small

DONATE
02 FRIDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
22.11.22
Akcja Children's Smile Foundation w Carnegie Hall
"United for Peace: Benefit Concert of Polish & Ukrainian Solidarity" to tytuł charytatywnego koncertu, który w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall zorganizowała Ars Activa Foundation. Była to okazja do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na pomoc dzieciom poszkodowanym przez wojnę i zamieszkującym sierociniec "Misto Dobra" znajdujący się w Chernivtsi (Czerniowcach) w za więcej»

08-29-2022

Fundraising. Zasilamy Fundusz ks. prałata Piotra Żendziana

Fundraising. Zasilamy Fundusz ks. prałata Piotra Żendziana
Planujemy charytatywny bankiet, z którego dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z akcją upamiętnienia kapelana Children's Smile Foundation, oraz zasileniem Funduszu ks. prałata Piotra Żendziana, z którego finansowana jest pomoc chorym i potrzebującym dzieciom z Queensu i Brooklynu, a zwłaszcza z parafii, w których posługę duszpasterską sprawował ten zasłużony kapłan.


Fundraising odbędzie się 15 października, 2022 i będzie miał miejsce w audytorium parafii św. Macieja na Ridgewood, gdzie ks. prałat Piotr Żendzian był proboszczem przez ostatnie dwa lata swojego życia (od grudnia 2013 roku). Planowane są także pamiątkowe cegiełki, dzięki którym każdy będzie mógł przekazać swój wkład w uhonorowanie tego zasłużonego kapłana.

W kolejnych latach Children's Smile Foundation planuje również - w rocznice urodzin i śmierci byłego kapelana - organizować kwesty przy kościołach, w których pełnił swoją duszpasterską posługę, oczywiście jeżeli obecni proboszczowie nie będą mieli nic przeciwko temu. Zebrane w ten sposób pieniądze będą wówczas zasilały charytatywny Fundusz ks. prałata Piotra Żendziana.

Możesz już teraz wesprzeć Charytatywny Fundusz ks. Prałata Piotra Żendziana:

  • Wpłać na konto w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej indywidualną donację (można ją odpisać od podatku*). Numer konta w Unii: 1480089.
  • Żeby wesprzeć ten fundusz można również wysłać na adres fundacji:
    6043 Maspeth Ave, Maspeth, NY 11378 - czek wypisany na Children’s Smile Foundation z dopiskiem (w memo): "Fr. Peter Zendzian", "Msgr. Perter Zendzian", "Ks. Piotr Żendzian" lub "Prałat Piotr Żendzian", tak by było wiadomo, że donacja jest przeznaczona na cel związany z upamiętnieniem tego zasłużonego kapłana.
  • Przez PayPal - kliknij na Donate poniżej:* Sprawdź ze swoim doradcą podatkowym.


NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER