small slider

DONATE
23 FRIDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
16.02.24
Walentynkowy "Uśmiech Dziecka"
"Jestem dumny i jest mi bardzo przyjemnie, że mogę z tą fundacją być tak blisko i przez lata oferować swoje obrazy oraz prace mojego syna, które, poprzez ich sprzedaż na aukcjach, zasilają budżet fundacji przeznaczony na pomoc dzieciom w potrzebie" więcej»

12-13-2022

Trwa akcja "Świąteczny Uśmiech Dziecka"

Trwa akcja "Świąteczny Uśmiech Dziecka"
Tradycyjnie pod koniec roku Children's Smile Foundation i Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizują wspólną akcję charytatywną na rzecz wybranych polskich hospicjów oraz polonijnej fundacji wspierającej chore i będące w potrzebie dzieci.


"Świąteczny Uśmiech Dziecka" odbywa się po raz dziewiąty i objęty jest honorowym patronatem Pierwszej Damy RP - Agaty Kornhauser-Dudy.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 25 listopada i potrwa do 31 grudnia. Jej beneficjentami są trzy polskie hospicja: Łódzkie Hospicjum dla Dzieci "Łupkowa" w Łodzi, Hospicjum dla dzieci "Nadzieja" w Toruniu i Hospicyjny Dom Aniołków w Kępie Zaleszańskie, a także nowojorska Children’s Smile Foundation. Celem tej świątecznej akcji charytatywnej jest zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych.

"Świąteczny Uśmiech Dziecka" jest wspólną akcją Children's Smile Foundation i Polsko-Słowiańskej Federalnej Unii Kredytowej. Kredyt: Archiwum PSFCU

Okres bożonarodzeniowy jest idealnym czasem do niesienia pomocy i przekazywania podarunków dla potrzebujących i chorych dzieci. Dzięki hojności członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej - bowiem wśród nich jest przeprowadzana zbiórka - można w bardzo prosty i łatwy sposób wywołać, a nawet przywrócić świąteczny uśmiech na wielu dziecięcych twarzach. Żeby to zrobić wystarczy dokonać wpłaty na wybranego przez siebie beneficjenta. W sumie Children's Smile Foundation założyła w tym celu, w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, cztery niezależne konta, z których po zakończeniu akcji wszystkie zebrane fundusze - bez jakichkolwiek opłat i potrąceń - zostaną przekazane poszczególnym beneficjentom.

Donacje można przelać bezpośrednio ze swojego konta na wybrane hospicjum lub polonijną fundację pomagającą chorym i potrzebującym dzieciom. W tym celu podczas dokonywania transakcji w jednym z oddziałów PSFCU należy wskazać nazwę danej organizacji lub instytucji, albo odpowiadający im numer konta:

  • Łódzkie Hospicjum dla Dzieci "Łupkowa" w Łodzi, nr konta: 1491123

  • Hospicjum dla dzieci "Nadzieja" w Toruniu, nr konta: 1491129

  • Hospicyjny Dom Aniołków w Kępie Zaleszańskie, nr konta: 1491132

  • Children’s Smile Foundation w Nowym Jorku, nr konta: 1491138

Tegoroczni beneficjenci akcji "Świąteczny Uśmiech Dziecka". Kredyt: Archiwum PSFCU

Donacje mogą też być przekazywane poprzez bankowość internetową oraz mobilną aplikację Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Wówczas w rubryce, w której podaje się nazwisko odbiorcy należy wpisać "CSF".

W związku z tym, że Children's Smile Foundation jest organizacją charytatywną (not-for-profit) zarejestrowaną zgodnie z paragrafem 501(c)(3) Kodeksu Podatkowego USA wszystkie donacje można sobie odliczyć od podatków. W tym celu prosimy o kontakt z polonijną fundacją (tel.: 718-894 6443) lub ze swoim doradcą podatkowym.

Wspólna akcja Children's Smile Foundation oraz Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej - "Świąteczny Uśmiech Dziecka" organizowana jest od 2014 roku. Od kilku lat honorowy patronat nad tą inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP - Agata Kornhauser-Duda. W sumie podczas ośmiu dotychczasowych edycji akcji, członkowie PSFCU wpłacili ponad milion dolarów (dokładnie 1,000,009 dolarów). Największą kwotę - prawie 175 tys. dolarów – zebrano podczas ubiegłorocznej edycji "Świątecznego Uśmiechu Dziecka". W tym roku - do 21 grudnia - zebrano już prawie 102 tys. dolarów.

Zachęcamy do składania donacji i serdeczne dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.

PR Children's Smile Foundation

Zdjęcie główne: Donację na rzecz akcji "Świąteczny Uśmiech Dziecka" w oddziale PSFCU na Staten Island złożył nawet Święty Mikołaj. Kredyt: Children's Smile Foundation.


NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER