slider small

DONATE
21 WEDNESDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
25.06.20
Konkurs plastyczny dla dzieci
Dzień Dziecka w tym roku miał inny przebieg niż w minionych latach. Ze względu na zaistniałą sytuację Fundacja Uśmiech Dziecka zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Dziękujemy strażakom za ratowanie życia w czasie epidemii korona wirusa”. więcej»

10-16-2017

5K Bieg o Uśmiech Dziecka

5K Bieg o Uśmiech Dziecka
Children's Smile Foundation wspólnie z Polska Running Team pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku zorganizowała trzeci już „Bieg o Uśmiech Dziecka – 5K October Run”. Tegoroczny bieg odbył się w niedzielę 15 października 2017 w Forest Park na Queens przy Woodhaven Blvd.


W tegorocznej imprezie wzieło udział łącznie 156 zawodników. Podobnie jak w latach poprzednich na początku biegli najmłodsi uczestnicy w wieku 4-7 lat. W tej kategorii zwyciężyli: I miejsce – Sebastian Pac, II miejsce – Matthew Kozdra, III miejsce – Tomek Kochanek. W kategorii wiekowej 8-13 w biegu na 1K I miejsce zdobył Alexander Jopek, II miejsce – Giovanni Dama, III miejsce – Damian Taraska.

Zdobywca I nagrody w biegu na 1K Alexander juz 2 raz wygrał medal, bowiem w 2016 również otrzymał najlepszy wynik czasowy na 1 kilometr.

Trasa biegu dla dorosłych na 5 kilometrów wyznaczona była przez Artura Tyszuka z Polska Running Team.  W tym roku  zawodnicy biegli drogą przez park z odcinkiem,  który prowadził przez las.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Żaneta Bogusz z wynikiem 21:49, II miejsce Marta Wawrzusiak z czasem 22:14, III miejsce Justyna Brzeziński – 23:15. Wśród mężczyzn pierwszy dobiegł Krzysztof Rząca (21:09), II miejsce zajął Paweł Myśliwiec, miał tylko o 10 sekund gorszy czas od Krzysztofa ( 21:19) a III na mecie był Tomasz Przepióra z wynikiem 21:30.

Pogoda dopisała, bylo ciepło a sponsorzy zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników biegu. Była kawa, przepyszne ciasta z Syrena Bakery z Greenpointu oraz pączki z cukierni Piekło z Maspeth. 

Prezes fundacji Mariusz Śniarowski wraz z dyrektor Małgorzatą Czajkowską  wręczyli trofea i medale zwycięzcom. Nagrody dla najlepszych biegaczy ufundowała Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oddział w Maspeth, a  osobiście wręczyła  Pani Hanna Olszowska.

Niedzielne wydarzenie w Forest Park okazało sie bardzo udaną imprezą rodzinną. 

Atmosfera całego wydarzenia była radosna co było widać na roześmianych twarzach uczestników oraz organizatorów.

Gościem honorowym biegu była niewątpliwie 4 letnia Michelle Stepniarek, dla której był organizowany bieg i  która specjalnie przyjechała z rodzicami z CT. Rodzice dziewczynki razem z Michelle oraz swoimi znajomymi wzięli udział w biegu.

Celem ‘’Biegu o Uśmiech Dziecka’’ było zgromadzenie funduszy na pomoc w opłaceniu kosztów operacji rekonstrukcji ucha Michelle. Fundacja po biegu przekaże donacje w wysokości $ 4521 właśnie na ten cel.

Fundacja pragnie z całego serca podziękować wszystkim uczestnikom i sponsorom biegu.  Szczególne podziękowania dla Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unit Kredytowej, Polska Running Team, Belvedere Bridge, Victoria Consulting & Development LLC, Vision Financial Planning, The Perecman Firm, P.L.L.C, AMN Corporation, Cobalt Mechanical, Inc, Siedlecki Construction, American Travel Abroad, Pulaski Association of Business and Professional Men, Inc, ETS Contracting, Inc oraz Szkole Języka i Kultury Polskiej im.Św.Jana Pawła II w Maspeth za ufundowanie koszulek dla dzieci. 

Dziękujemy całej drużynie Polska Running Team , która bardzo licznie wzięła udział w biegu oraz wolontariuszom, którzy dzielnie pomagali przy organizacji wydarzenia.NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER